Okul Güvenlikleri Özelleşiyor

Gösterim: 2308

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl ve ilçelerdeki eğitim Kurumlarına 685 güvenlik görevlisi alınacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her okulda en az iki özel güvenlik görevlisinin bulunmasına yönelik hayata geçirilecek olan uygulama kapsamında Afyonkarahisar daki okulları  685 güvenlik görevlisi koruyacak.

Hırsızlık Ve Şiddet Önlenecek

Okullarda son dönemlerde artış gösteren hırsızlık vakalarına ve okul içi şiddeti önleme amacıyla her okulda özel güvenlik görevlileri görevlendirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Necmettin Yalçın, 81 ilin Valilerine gönderdiği yazıyla bakanlığa bağlı okul ve kurumlarda yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçilmesi için güvenlik görevlisi istihdam edilmesinin planlandığını duyurdu.

685 Güvenlik Görevlisine İhtiyaç Var

Açıklamanın ardından görüşlerini beyan eden Afyonkarahisar  İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım ise kararı memnuniyetle karşıladığını ifade ederek, ilimiz genelinde 685 özel güvenlik personeline ihtiyaç duyulacağını ve bu sayının uygulamanın sorunsuz bir şekilde hayata geçmesi için yeterli olacağını aktardı. 

Emirdağ ilçesinde ise 46 ilköğretim okulu , 8 lise ve 1 adet Merkez Anaokulu bulunuyor.Her okulu 2 güvenlikçi planlaması ile Emirdağ ilçesinde 110 adet güvenlik personeline ihtiyaç bulunuyor.

Comments are now closed for this entry