Ana-Kız Okuldayız Kampanyası Aralıksız Devam Ediyor

Gösterim: 1863

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın isim anneliğini yaparak desteklediği “Ana - Kız Okuldayız” okuma yazma kampanyası kapsamında Afyonkarahisar'ın Emirdağ ilçesinde ilçe merkezinde açılan Yüz saatlik dört ayrı birinci kademe okuma-yazma kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerler Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney,İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş,Kurs Öğretmeni Selvihan Coşkun ve Halk Eğitim Merkezi personellerince teşvik edilerek Yüzseksen saatlik ikinci kademe okuma-yazma kursuna devamları sağlanmıştır.

Mahalle aralarında ve okullarda açılan birinci kademe kursunu tamamlayan kursiyerler için,İkinci kademe kursu Emirdağ Halk Eğitim Merkezi hizmet binasında açılmıştır.

Haftanın Salı günü hariç hergün 16,00’da başlayan ikinci kademe kursu birinci kademe kurs öğretmeni Selvihan Coşkun ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker tarafından verilmektedir.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker Ana-Kız Okuldayız kampanyası hakkında vermiş olduğu bilgide;” Emirdağ Halk Eğitim Merkezi olarak İlçemiz Kaymakamı Zekeriya Güney,İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş,birinci kademe kurslarımızda görev alan öğretmenlerimizin destek ve teşviki ile “Ana-Kız Okuldayız” kampanyası büyük bir başarı ile yürütülmektedir.

Ana-kız Okuldayız kampanyası kapsamında açılan birinci kademe kursunu tamamlayan kursiyerlerimiz için açılan ikinci kademe okuma yazma kursu 29 Nisan 2009 tarihinde tamamlanacaktır.

İkinci kademe kursunu başarı ile tamamlayanlara ilkokul beşinci sınıf diplomasına denk gelen ikinci kademe okuma-yazma kursu başarı belgesi verilecektir.

 Bu kursu başarı ile tamamlayan kursiyerlerin ikinci şans okulu da denilen İlköğretim okulu 6-7 ve 8.sınıflarını dışarıdan tamamlamaları için Açık İlköğretim Okuluna kayıt olup okumaları için teşvik edileceklerdir”dedi.

Comments are now closed for this entry