Akıllı Adımlar Emirdağda

Gösterim: 1934

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğünce İl genelinde yürütülen ortaöğretimde Akıllı Adımlar ve diğer projeler kapsamında İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, İl Şube Müdürü Abdullah Demir’le birlikte Emirdağ Lisesini ziyaret etti.

      09 Nisan 2009 Perşembe günü gerçekleşen ziyarette Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Şube Müdürü Fevzi Karaduman Emirdağ Lisesinin Yönetici ve Öğretmenleri hazır bulundular.

        İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım 2009 Yılında ÖSS’ ye katılacak 54 adet 11.ve 12.Sınıf Öğrencisi ile yaptığı toplantıda; Okullarımızda özellikle öğretime önem verildiğini, esasında eğitime önem verilmesini belirtti. Öğrencilere ben size sürekli ders çalışın demiyorum, planlı çalışın, sosyal, kültürel ve sportif çalışmalara da yer verin, kendinize ve dinlenme ye zaman ayırın. Boş zamanlarınızda kitap okuyun, Kitap okuyun ki kelime hazneniz artsın, anlama-kavrama yeteneğiniz gelişsin dedi. Daha sonra öğrencilerle baş başa görüşen İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım, öğrencilerin sorunlarını da dinleyerek gerekli talimatları verdi. Ben ve arkadaşlarım sizlere güveniyoruz, sizleri seviyoruz dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım girecekleri sınavlarda, öğrencilere başarılar diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Emirdağ Lisesi’nde görev yapan tüm yönetici ve öğretmenleri ile yapılan toplantıya İl Şube Müdürü Abdullah Demir, İlçe Şube Müdürü Fevzi Karaduman katıldılar. Okulun yönetici ve öğretmenlerinden başarı beklediğini, eğitim teknolojisinin iyi kullanılması gerektiğini, öğrenci öğretmen iletişiminin iyi olması halinde başarının artacağını, öğrencilerin sınav kaygısını yenmeleri için destek verilmesi gerektiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet Yıldırım uygulamaya konulan projelerin önemi üzerinde durdu. Makam onayı ile yürütülen projeler uygulanmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Ayrıca eğitim öğretimde veli desteğinin olabilmesi için anne ve babaların eğitime fayda getireceğini de belirtti. Öğretmelerin sorunlarını da dinleyen Yıldırım yönetici ve öğretmenlere başarı dileklerinde bulundu.

Comments are now closed for this entry