Emirdağ ilçesinde, ilköğretim okullarda görev yapan idareci ve öğretmenlere yönelik olarak “Özel Eğitim Semineri” düzenlendi.

 Emirdağ Perihan Kemal Cuna YİBO’da 04 Mayıs 2009 Pazartesi günü 15,30’da başlayan seminer 08 Mayıs 2009 Cuma günü sona erecektir.

İl genelinde görev yapan formatör öğretmenlerden Yılmaz Ülger, M.Özgür Orman, Erol Kaya, M.Savaş Alper ve Muzaffer Karataş tarafından verilen seminerin açılışına Emirdağ İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Demir katıldı.

Seminerin açılış konuşması İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdullah Demir tarafından yapıldı.

Demir Konuşmasında;”Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda ilimiz genelinde ilköğretim okullarında görev idareci ve öğretmenlere yönelik olarak “Özel Eğitim Semineri” açılması planlanmıştır. Bizler de İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ilimiz geneli için bir program yaparak alanında eğitim almış Altı formatör öğretmen arkadaşımızla bu seminerleri düzenliyoruz. Otuz saat olarak planlanan Seminer beş gün sürecektir. Seminer ile ilgili gerekli olurlar alınmış olup geçerli mazereti olmayan idareci ve öğretmenlerin bu semineri almaları zorunludur. Mazeretlerin % 20 si geçerlidir.%20 mazereti geçen ya da mazeretsiz olarak katılmayanlarla ilgili olarak tekrar alan taraması yapılarak 2009 yılı Eylül ayına kadar arkadaşlarımız bu seminere tabii tutulacaklardır. Seminer sonunda belge verilecektir” dedi.

Seminer süresince,Özel Eğitime Giriş,Kaynaştırma Uygulamaları,Kavram Öğretimi,Uygun Davranışların Artırılması,Uygun Olmayan Davranışları Azaltmak,Bep Sunuları,Aile Eğitimi konularında bilgiler verilecektir.