Emirdağda Eğitim Kadrosu Açığı Artıyor

Gösterim: 2052

Tayin döneminde bir çok öğretmenin yer değiştirmesiyle,Emirdağda eğitim kadrosunda büyük bir boşluk oluştu.Tayin isteyerek giden öğretmenlerin sayısı bu yıl toplam..

 Yetkililerden alınan bilgiye göre bu yıl Emirdağ’dan tayin isteyerek başka il veya ilçelere tayini çıkan öğretmen sayısının 32 olduğu belirtildi. Ancak öğretmenlerin eşlerinin de gideceği hesaba katılırsa bu sayının 50 civarında olacağı tahmin ediliyor.50’ye yakın kişinin tayininin çıkması sonucu,açığın kapatılmasının ise güç olacağı ifade ediliyor.

 Bu konuyla ilgili olarak Emirdağ Merkez ve Köy Muhtarları her yıl değişen eğitim kadrosunun eğitimdeki kaliteyi düşürdüğünü belirterek bir imza kampanyası başlattılar. Muhtarlar “ Emirdağ’dan her yıl bir çok öğretmen tayin isteyerek başka illere gidiyor ve bunun sonucu eğitimde büyük bir boşluk yaşanıyor.Bu boşluk vekil öğretmenlerle kapatılmaya çalışılsa da yeri doldurulamıyor.Çocuklarımız her yıl farklı bir öğretmen tarafından okutuluyor,okula ve öğretmene uyum problemi yaşıyorlar.Bunun sonucu da ilçemiz eğitiminde belli bir kalite yakalanamıyor” diyerek bu sorunun çözülmesini istiyorlar.

Yaklaşık 80 merkez ve köy muhtarı imza başlatarak Emirdağ’ın zorunlu hizmet bölgesi kapsamına alınması için çalışma başlatarak, İlçemizde sık sirkülasyonun yaşanmaması için yetkilileri bu konuya duyarlı olmaya çağırıyorlar.

 

Comments are now closed for this entry