Bu Karneler Hepimizin!

Gösterim: 1799

     2008-2009 Eğitim-Öğretim yılı bugün sona eriyor. Hem Öğrenciler hem de onların Velileri merakla karneyi bekliyorlar. Dileğimiz bütün çocuklarımızın karnelerinin güzel olması; ama maalesef bazı öğrencilerimizin karnelerinde zayıf notlar da olacak.Peki bu notlar sadece  çocuklarımıza mı ait? Hayır, aslında bu notlar, bu karneler hepimize ait; çünkü Veli ve Öğretmenlerin de aynı zamanda aynası. Bu nedenle başarıyı değerlendirirken aynı zamanda kendi tavrımızı da gözden geçirmeliyiz. Gerçek bir değerlendirme yapabilirsek,  her şeyi telafi ederek çocuklarımızın başarısını arttırabiliriz. Yanlış bir hareket çocuğumuzun okuldan tamamen uzaklaşmasına neden olabilir.Bu nedenle serinkanlılıkla karnelerindeki notları değerlendirmemiz gerekir.

           “Her çocuk bir cevherdir; yeter ki  doğru işleyelim. “

 

   Hafta sonu SBS ve ÖSS’ye girecek öğrencilerimize de başarılar  dilerken sözlerimi bir öğrenci fıkrasıyla  bitirmek istiyorum…

   “ Öğrencinin biri Mısır'da üniversite okuyormuş. Yazılılar bittikten sonra sömestir tatili olmuş. Arkadaşı Ali'ye, ben memleketime gidiyorum sen bana notlarımı iletirsin: Eğer bir zayıfım varsa Ali'nin selamı var, iki zayıfım varsa Muhammed'in selamı var, üç zayıfım var ise Muhammet Emin'in selamı var dersin demiş. Arkadaşı notlara baktıktan sonra evini aramış, babası çıkmış telefona. Ali orada mı diye sormuş; babası, yok demiş, o da notu bırakmış:

- Ali geldiğinde söyleyin, ümmeti Muhammed'in selamı var!..”

Bütün öğrenci ve öğretmenlerimize iyi tatiller…

Comments are now closed for this entry