Genel yayın yönetmenliğini ve yazı işleri müdürlüğünü Ayşe Yılmaz’ın yaptığı Edebdağ, dördüncü sayısı ile okuyucularla buluştu. Arslan Bayır’ın mektubuyla başlayan bu sayıda Ayşe Yılmaz’ın sorularıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 50. Yıl ve 75. Yıl Marşı’nın şanlı şairi Bekir Sıtkı Erdoğan’ın geleceği ve geçmişi sanatına nasıl yansıttığı, Filiz Özdemir’in sorularıyla genç şairlerimizden Özer Şenödeyici’nin şiir yolundaki temel taşlarının neler olduğu ve Erhan Koyuncu’nun sorularıyla Emirdağ’dan yükselen bir sanatçı ve şair kimliği Fikret Akın’ın memleketine duyduğu sevginin sanata tezahürü hususundaki mülakatları bulunmaktadır.
Edebdağ’ın bu sayısında da Prof. Dr. Nurullah Çetin’in şiir tahlili ile Leyla Sarıyüce ve Nilay Koyuncu’nun incelemeleri derginin bilimsel bölümünü oluşturdu.

Elekçi bu sayıda çok mükemmel eserler eledi. Muharrem Kubat, Sabri Dil, Rasim Köroğlu, Rasim Demirtaş, Emine Sevinç Öksüzoğlu, Kazım Poyraz, Aşık Kerem İş, Şükrü Türkmen, Özer Şenödeyici, Muharrem Dayanç, Burcu Akkanlı, Ali Emre Zahir ve Elif Arslan şiirleriyle; Arslan Bayır, Ömriye Bayrak hikayeleriyle; Hüzeyme Yeşim Koçak, Fatih Dinçer, Zeynep Yılmaz denemeleriyle; Özcan Türkmen mektubuyla; Mehmet Konukçu anı sahasındaki yazısıyla Elekçi’yi renklendirdi.

Haberim(n)iz Var bölümünde ise Şükran Bütün ve Zeynep Yılmaz Türkiye’deki edebiyat, sanat ve fikir gelişmeleriyle okuyucu ile buluştu. Bunların yanı sıra on abonemiz kitap armağanımızı kazandı ve yine abonelerimize has yeni bir yarışma da bu sayıyla beraber başladı. “Üç İpucu Bir Yanıt” adını taşıyan bu köşede doğru yanıtı bulan okuyucularımız arasından yapılan çekilişle bir okuyucumuz Özel Ödül’ü kazanacaktır.
Edebdağ’ın bu yükselişine katkısı olanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Not: Çok kıymetli abonelerimizi “Üç İpucu Bir Yanıt” a katılmaya davet ediyoruz.