Ders Kitaplarının Dağıtım Başladı

Gösterim: 2450

2009–2010 Öğretim yılı İlköğretim ve Ortaöğretim kurumları ücretsiz ders kitapları

Dağıtımı yapılacağından 26.08.2009 Çarşamba gününden itibaren başladı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerince yapılan açıklamada Cumartesi, Pazar günleri dahil saat 24:00’e kadar okul müdürlerinin veya görevli müdür yardımcısının kitapları teslim almak için hazır bulunmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca dağıtıcı firmaların ulaşabileceği ve görebileceği bir yere (okul girişine) telefon numaralarının (cep telefonu) asılması gerektiği açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığınca her yıl dağıtılmakta olan ücretsiz ders kitaplarımız; Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığı ile İlköğretim ve Orta öğretim kurumlarımız da okuyan yaklaşık 133.000 öğrencilere ulaştırılacaktır.

2009–2010 Eğitim Öğretim yılında ücretsiz dağıtımı planlanan ders kitaplarının poşetlemesi işlemini köy hizmetleri makine ikmal müdürlüğü depolarında izlemiş olan İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet YILDIRIM ile Müdür yardımcısı İbrahim ÇAKAL, hazır bulunan Kitap dağıtım sorumlusu Bülent GEDİK ve Açık Lise Müdür Yardımcısı Kamil GİRİŞGİN ‘den dağıtım konusunda bilgi aldılar.

Afyonkarahisar iline 2009–2010 Eğitim Öğretim yılında 1.554.333 adet kitap gelişi beklenirken bunun %98’i gelmiş bulunmakta. Gelmesi beklenen %2’lik kısım da bu hafta içerisinde tamamlanacak denildi. İl Milli Eğitim Müdürü Hidayet YILDIRIM; poşetleme ve dağıtım sırasında dikkatli olunması herhangi bir gecikmeye meydan verilmemesini istedi. Teknolojinin ilerlemesi ile kitapların baskı ve cilt kalitesinin iyi olduğunu söyledi.

Comments are now closed for this entry