Ortaokul Ve Lise Diploması İçin Fırsat

Gösterim: 10128

8 Şubat 19 Şubat tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezine Ortaokul ve Lise diploması olmayanlar için
8 Şubat 19 Şubat tarihleri arasında Halk Eğitim Merkezine Ortaokul ve Lise diploması olmayanlar için Açık Öğretim Kayıtları yapılmaya başlandı. İlkokul mezunu olup ortaokul diploması olmayanlar, orta öğretimini tamamlayamayanlar, ortaokul mezunu olup lise diploması olmayanlar ve lise eğitimini tamamlayamayan öğrencilere Emirdağ Halk Eğitim Merkezi tarafından dışarıdan okuma fırsatı(Açık Öğretim) sağlanacak. Usta öğretici belgesi olanlar 6. sınıfı direk geçerek 7. sınıftan başlayabilecekler. Öğrenciler alamadıkları diplomalarına, verilecek eğitim ve sınav da başarı göstererek sahip olabilecekler.
Sınavlar Emirdağ’da Yapılacak
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker; merkezimize kayıt yaptıran öğrencilerin sınavlara Emirdağ’da girmesi için gerekli resmi yazışmaları yapmıştık ve olumlu cevap aldık. Açık Öğretime Kayıt yaptıranlar sınavlara Emirdağ’da girecek. Sınav yeri tercihinde Emirdağ’ı tercih etmeleri yeterli olacak Eğitimine ara veren kişiler için 2. şans diye değerlendiren Diker, ilçemizde diploması olmayanlar bu 2. şansı iyi değerlendirmeliler” dedi.
Kayıt İçin Yapılacak İşlemler
a) Katılım Bedelinin Yatırılması: Açık Öğretim Lisesinde kayıt yenileme katılım bedeli 45 TL’dir. Bunun; • 40.00TL.’yi Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaralarını bildirerek Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatıracak. • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlık numarası olmayan yabancı uyruklular Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerinden vatandaşlık numarası alarak katılım bedelini bu numaraya yatırmaları gerekmektedir. • 5.00TL’yi ise kaydını yaptıracağı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü okul aile birliğinin makbuzu karşılığında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teslim edecektir.

Comments are now closed for this entry