Yeni Eğitim Öğretim Yılı

Gösterim: 2314

Yeni eğitim- öğretim yılı herkese kutlu olsun. Bu senenin Emirdağ’ımıza başarılar getirmesi dilekleriyle yazımıza başlayalım. Tatlı konuşalım ki tatlı bir sene yaşılalım. Bu sene haziran ayındaki öğretmen atamalarıyla baya değişen kadromuzla yeni bir seneye giriyoruz. Çocuklarımız okullara gittiklerinde yeni öğretmenleriyle karşılaştılar. 3 haftayı da onlarla geçirdiler. Öğrenciler için zor bir şey olan öğretmen değişimi mutlaka öğretmenler içinde yeni sınıfa alışma dönemiyle geçti. Bir de ramazan ayının okulların açılamasına denk gelmesi herkesi farklı bir havaya büründürdü.

            Şimdi ramazan ayını ortaladık öğretmenler öğrencilerine öğrencilerde öğretmenlerine alıştılar. Bayrama kadar olan 1 haftalık ara herkesin biraz performans sergilemesi gerektirdiği dönem çünkü sonrasında dört  günlük bir tatil giriyor. Bu tatilde performans ödevlerinin yükleneceği öğretmenlerinde ramazan mahmurluğunu atmalarına uygun bir ara olacak. Siz veliler bu bir haftayı öğrencileri de sıkıştırarak iyi değerlendirmelerini sağlayın. Sene başı diye öğretmenler ders daha işlemiyor diyip salamsınlar. İşi baştan sıkı tutsunlar. Dersler ilerledi mi konular birikir.

            Saygı değer hemşerilerimiz bu mübarek ayda bir de okullarda okuyan yetim çocuklarımıza yardımlarda bulunalım. Şimdiden teşekkürler.

Comments are now closed for this entry