İlçe Milli Eğitim Müdürü Görevine Başladı

Gösterim: 1610

Muş ili  Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürü iken, ilçemiz Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan  Turgut KARAKIŞ 30 Ocak Çarşamba günü görevine başlamıştır.
Turgut Karakış Kimdir;
1970 Bitlis ili Adilcevaz doğumlu, İlk, orta ve lise tahsilini Adilcevaz da tamamladı. Yüksek öğrenimini Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği  ve

Sosyal Bilgiler Bölümlerini bitirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik yaptı. İktisat Fakültesini 3. Sınıfa kadar okuyup terk etti. 1999 Yılında okul müdürlüğü sınavını kazanarak TODAİ de bir aylık eğitim yönetiminden sonra okul müdürlüğü sertifikasını aldı. 2000 yılında Şube Müdürlüğü sınavını kazanarak, Yalova’da  yaklaşık iki aylık  görevde yükselme uzmanlık eğitiminden sonra Muş Bulanık İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlüğüne atandı. Yaklaşık 3 yıl bu ilçedeki Şube Müdürlüğü görevinden sonra başarılı çalışmalarından ötürü 2006 yılında Korkut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. 2006 Yılında Muş İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığına görevlendirildi. 6 yıl İl Müdür Yardımcısı olarak ildeki Bütçe, Eğitim-Öğretim Stratejik Planlama, Destek Hizmetleri (Donatım-Taşınır)  vb. birçok bölüme başarıyla başkanlık yaptı. Yaklaşık 50 seminer alıp, onlarca Bakanlık kursuna katıldı. 2011 yılı Ekim ayından itibaren Muş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne vekaleten bakan Turgut Karakış 30 Ocak 2013 tarihinden itibaren  Afyonkarahisar İli Emirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atanmıştır. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Add comment


Security code
Refresh