Türk Eğitim-Sen Tatil Mesajı Yayınladı

Gösterim: 1785

Türk Eğitim-Sen Emirdağ temsilciği kendi sitesinde eğitim-öğretim yılı bitmesi sebebi ile mesaj yayınladı.
Değerli öğretmenlerimiz, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılını geride bıraktık. Yine mesleğimizin gerekliliği olan fedakarlığın timsali oldunuz. Bu kutsal mesleği layığı ile icra ettiniz. Gelecek nesillerin sizlere emanet edilmesinin bilinç ve şuuru ile hareket ederek, sadece öğretim noktasında değil, Vatana, Millete ve Topluma faydalı, ahlaklı, dürüst, çalışkan, üretken ve karakterli gençler yetiştirmek için eğitim noktasında da üstün çaba gösterdiniz. Sizlere, tüm öğrencilerimiz ve velilerimiz adına öğretim yılı içerisinde gösterdiğiniz özveri ve gayret için teşekkür ediyoruz.


Biz, Türk Eğitim-Sen yönetimi olarak öğretim yılı içerisinde sık sık okullarımızı ziyaret ederek sizlerle buluştuk. Bizlere gösterdiğiniz hoş görü içinde ayrıca hepinize tek tek teşekkür ederiz. Doğru yolda olduğumuzun göstergesi olarak sizlerin desteği ile en çok üye kaydı yapıp Emirdağ’da yetkili sendika olduk. Aldığımız yetkiyi ve sizlerin desteğini yine sizler için kullandık. Bu yetkiyi asla kendimize makam, mevki, veya ekstra görevlendirmeler için kullanmadık. Sizlerin bize verdiği gücü kişisel çıkarlarımız doğrultusunda harcamadık.
Türk Eğitim-Sen yönetimi olarak 8 ay önce göreve geldik ve öğretim yılı içerisinde
•    Eğitim-Sen ve Aktif Eğitim-Sen yönetimi ile bir araya gelerek “Emirdağ’da Eğitim Sorunları” adlı istişare toplantısı yapıp Sayın Kaymakamımıza ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüze sorunları ve çözüm önerilerini ilettik.
•    Banka promosyon ihalesinde Afyonkarahisar bölgesinde en iyi promosyon rakamına imza attık.
•    Emirdağ’da birçok firma ile anlaşarak üyelerimiz için indirimler aldık.
•    Cefakar bayan öğretmenlerimizi onure etmek adına kadınlar günü etkinliği yapıp üyemiz olsun olmasın, sendikalı sendikasız tüm bayan eğitim çalışanlarına karanfil dağıtarak günlerini kutladık,
•     Kutlu Doğum Haftasında alternatif program yapmak yerine resmi olarak Müftülüğümüzün yaptığı etkinliğe destek olduk, ikramlar dağıttık.
•     Üyemiz olsun olmasın, sendikalı sendikasız diye ayrım yapmadan arkadaşlarımızın sorunları ile ilgilenip çözüm yollarına gittik.
•    Mağdur olduklarından dolayı hukuki süreç başlatmak isteyen arkadaşlarımız için avukatlarımızla irtibata geçerek yanlarında olduk ve açılan davaları kazandık. Sizlerin desteği ve ilgisiyle güçlü olduk gücümüzü yine sizin için kullandık, bu durum böyle de devam edecektir.
Değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimiz sizlere sağlıklı ve huzur dolu bir tatil diliyoruz. Biliyoruz ki öğretim yılının yorgunluğunu yaz tatili süresince üzerinizden atacak, yeni eğitim öğretim yılına her yıl olduğu gibi dinamik başlayacaksınız. Allah hepinize sağlık sıhhat versin, kazadan belan uzak tutsun. Allah’a emanet olunuz. Bu duygu ve düşüncelerle tüm idareci ve öğretmenlerimize, eğitim çalışanlarımıza, velilerimize, geleceğimizin teminatı öğrencilerimize sevgi ve saygılarımızı sunarız.
Yavuz ÖZTUNCER (Türk Eğitim-Sen yönetim kurulu adına)

Add comment


Security code
Refresh