Emirdağ'a Rekor Atama

Gösterim: 1584

Emirdağ Meb Atama2013-2014 Öğretim yılının Öğrencilerimize, Öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza ülkemize ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum.
İlçemize bu öğretim yılı başında 11 eş özrü ve açıktan 56 ilk atama olmak üzere 67 öğretmen atanmıştır. Nüfus ve öğrenci yoğunluğuna göre en fazla ilçemize atama yapılmıştır.
 Bu yıl SBS sınavı kaldırılmış onun yerine yazılı sınavlardan biri ortak merkezi sınav şeklinde yapılacaktır. Bu yıl 8. Sınıflara uygulanacak,  sınav 6 temel derslerin üniteleri bittikçe yapılacaktır. Haftalık ders ağırlığı 2 saat olan derslerin 1. Sınavı,  haftalık ders ağırlık oranı 3 saat olan derslerin 2. Sınavı ortak sınav olarak yapılacaktır.

İlçemizde Emirdağ İmam hatip Ortaokulu binası tamamlanmış olup bu öğretim yılı başında faaliyete geçecektir.
Emirdağ da her geçen gün eğitim kalitesi artmaktadır. Orta okullarımızdan mezun olan yaklaşık 50 öğrencimiz Fen, Sosyal Bilimler gibi üst düzey liselere 200’e yakın öğrencimiz Anadolu grubu liselerine yerleşmiştir. Bu öğrencilerimizin büyük bir çoğunlu il dışındaki okullara kayıtlarını yaptırmışlardır. Kalan 200 e yakın öğrencilerimiz kendi liselerimizde okumalarını sürdüreceklerdir.
Eğitime destek ve katkılarını esirgemeyen Başta kaymakamıma, Belediye başkanıma, hayırseverlere, duyarlı velilerimize, öğretmenlerimize ve tüm eğitim gönüllülerine teşekkürlerimi sunar bu eğitim yılının daha başarılı bir yıl olmasını Yüce rabbimden diliyorum.
Bu vesileyle tekrar yeni eğitim – öğretim yılınızı en içten dileklerimle kutlar hepinize sağlıklı – mutlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi dilerim.
                     Turgut KARAKIŞ
                 Emirdağ Milli Eğitim Müdürü

Add comment


Security code
Refresh