Sezerlerden Emirdağ’a Tarım Meslek Lisesi

Gösterim: 1367

Afyonkarahisar, kansere yakalanıp vefat eden Emirdağlı İşadamı Ahmet Sezerin abisi iş adamı Fethi Sezer, kardeşinin dileğini yerine getirerek yaptırdığı okullara bir yenisini daha ekliyor. Ahmet Sezer´in düşündüğü ve başladığı proje ölümünün ardından abisi Fethi Sezer´e kollarını sıvattı. Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala ve Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca´nın çabaları sonucunda Sezer planlanan Tarım Meslek Lisesi için Emirdağ´ı seçti.
Dün öğleden sonra Emirdağ Belediye Başkanı Cengiz Pala, Emirdağ Kaymakamı Akın Ağca, Miili Eğitim Müdürü Turgut Karakış ve belediye personelleri ile birlikte gerçekleşen toplantının ardından yer tahsisi için seçenekler sunuldu. En uygun yer olarak eski askeriyenin eğitim alanı olduğu düşünüldü ve yer tahsisi için gerekli çalışmalar başladı.

"Biz Emirdağ için geldik." diyerek Emirdağ´a verdiği önemi belirten Sezer, memleketinin vizyon sahibi olmasını, bulunan büyük potansiyelin değerlendirilmesini istiyor. Sezer "Yapılaşma çok iyi, şimdi ekonomi zamanı dır. Emirdağ´ın geçim kaynağı tarım ve hayvancılık. Burada geri dönüşümün olduğu, insanları üretime teşfik edecek bir proje neden olmasın"diyerek Emirdağ´ın makul sıfatının değişmesini istediğini belirtti.
 Pala ve  Ağca da Emirdağ´daki bu potansiyeli değerlendirmek için çalışmalarda bulunup, tasarısı süren Tarım Meslek Lisesi projesi için de 1 milyon metrekarelik kaliteli bir araziyi tahsis ederek üzerine düşeni yapmaya devam edecektir.

Add comment


Security code
Refresh