Kücük Prens Kitapları Sergisi Açıldı

Gösterim: 1162

Prens Kitapları Sergisi  Eskişehir Anadolu Lisesi farklı bir etkinliğe daha imza attı. Okulun Kütüphanecilik Kulübü, Rehber Öğretmen Metin ÇETİN nezaretinde ve Okul Müdürü Özcan TÜRKMEN ve diğer idarecilerin  gözetiminde Küçük Prens Kitapları Koleksiyonu, Vali Yardımcısı Ömer Faruk GÜNAY tarafından  EAL salonunda açıldı. Açılışta Tepebaşı Kaymakamı Mustafa ÜNALDI,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Kenan TUĞAN, Ethem CERAN ve OIsman YETKİN ile Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Taki ERSOY, Eskişehir-Emirdağ Kültür ve Sanat Derneğinden Onursal Başkan Muharrem KUBAT ve Başkan Yrd.  Mesut ACET ,  Seyit-Battal Gazi Vakfından Onursal Başkan İlyas KÜÇÜKCAN ve Vakıf Başkanı Dr.  S. Sırrı KABADAYI, İkinci Kuşak Köy Enstitüleri Dernek Başkanı Ayhan

TÜRKSEVEN,  Okul Müdürleri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Sergi  7-11 Nisan tarihleri arasında okulda gezilebilecek.
 Vali Yardımcısı Ömer Faruk GÜNAY yaptığı konuşmada “Küçük Prenses’in Mevlana eserleri gibi Yunus Emre şiirleri gibi, hayat felsefesiyle bütün dünyayı etkileyen, her sayfası hayat dersiyle dolu,  Fransız hava subayı ve yazar A. Saint Exupery (1900 - 1944) tarafından 1943’te yayımlanan, yazıldığı tarihten bu yana milyonlarca çocuğun baş ucu kitabı olmuştur bir eserdir, böylesine farklılık yaratan etkinliğe imza atan okul Müdürü Özcan TÜRKMEN başta olmak üzere, öğretmenimiz Metin ÇETİN ve emeği geçenleri kutluyorum.” Dedi ve emeği geçenlere  hatıra olarak birer tabak hediye etti.

Add comment


Security code
Refresh