Öğrencilerde Seçim Heyacanı...

Gösterim: 2319
öğrenci meclisi secilmişEmirdağ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce il öğrenci meclisine gönderilecek,ilçe temsilcisi seçimi 13 Kasım 2007 Salı günü Anadolu Öğretmen Lisesinde İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman başkanlığında okul müdürleri, öğretmenler,

öğrenci velileri ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
Seçime Emirdağ genelindeki İlk ve orta dereceli okullardan dokuz öğrenci ilçe temsilciliği için aday oldu.Seçimin işleyişi ile ilgili açıklamayı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Fevzi Karaduman yaptı.
Adaylar sırasıyla kendilerini tanıttılar.  
Davulga İ.Ö.Okulu öğrencisi Ezgi Hurma yapmış olduğu konuşmada;”Seçime Davulga İlköğretim okulu Okul temsilcisi olarak katılıyorum. Hedefim önce okul temsilcisi olmaktı. Bunu başardım. Şimdi Emirdağ öğrenci temsilcilerinin desteğini alarak Afyonkarahisar öğrenci temsilcisi olmak istiyorum.
Niçin Temsilci Olmak İstedim?

Emirdağ’da eğitimdeki mevcut durumu biliyorum. Bunun daha ileri seviyede olması için elimden geleni yapacağım. Yerel ve kamu imkanlarını en etkin şekilde harekete geçireceğim. Özellikle kırsal kesimdeki okul sorunları ilgi alanım olacaktır. Eğer seçilirsem çok etkin çalışacağım. Oyunuzu Ezgi Hurma’ya verin sonuçları izleyin” dedi.
 Adayların kendilerini tanıtmalarından sonra Seçime geçildi. Yapılan seçim sonucunda A.piribeyli İ.Ö.O.’dan Alperen Çelik (Altı),Bağlıca İ.Ö.O. dan Ergenekon Durusu (Bir),Davulga İ.Ö.O.’dan Ezgi Hurma(On),Fatih İ.Ö.O.’dan Sinan Omay(Bir),İmam-hatip Lisesinden Abdullah Avcı(Beş),M.Akif  Ersoy İ.Ö.O.’dan M.Cihat Çeliköz(Onyedi),METEM Salih Çolaker(Bir) Sağlık Meslek Lisesinden Osman Çiçek(Dört),Türkmen İ.Ö.O.’dan Mikail Göktepe(Dört)oy almıştır.
 Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Yönergesinin Madde 27-“( Büyük şehir statüsündeki illerde her ilçe, en fazla  oy alan üç; diğer illerde merkez ilçe dahil her ilçede en fazla oy alan beş okul meclisi başkanı ile temsil edilirler)” yönergesine göre ez fazla oy alan beş okul meclisi başkanı ile ilçemizi temsil edecektir.
Seçimin öğrencilerimize ve eğitimimize hayırlı uğurlu olmasını dileriz.

Comments are now closed for this entry