Türk Eğitim-Sen Yılsonu Mesajı

Gösterim: 1103

2013-2014 eğitim ve öğretim yılı sona ermesi münasebeti ile Türk Eğitim-Sen Emirdağ Temsilcisi Yavuz Öztuncer yönetim kurulu adına bir mesaj yayınladı.
Kıymetli öğretmenler, değerli veliler ve sevgili öğrenciler
Ailenin, toplumun, ülkenin kalkınmasının temelinde eğitimin rolü önemlidir. Her birey için, bütün yaşamı boyunca gerekli olacak bilgi ve becerilerin temeli okullarda atılmaktadır. Yüce Türk Milletinin Eşsiz Lideri Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünü ilke edinerek ve görevlerini fedakarca icra eden, çocuklarımıza ve gençlerimize bilgi tohumları eken değerli öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.
Sevgili öğrenciler, geleceğimizin teminatı sizlersiniz. Geleceğimizin daha sağlam olması için bilgili,

kabiliyetli ve donanımlı nesillere ihtiyacımız var. Eğitimin sadece okulda olmadığını belirtmek isteriz, sosyal yaşantınızda da her daim kendinizi geliştirmek için mücadele edin, için bol bol okuyun. Uzun tatil boyunca dinlenin ve bir sonraki sene için hazırlayın kendinizi. Ortaöğretim okullarından mezun olan gençlerimize girecekleri bütün sınavlarda başarılar diliyor ve sağlıklı, mutlu ve başarılı bir ömür temenni ediyoruz.
Kıymetli anne ve babalar, muhakkak ki çocuklarımız en kıymetli varlıklarımız. Evlatlarımızın zihinsel, ruhsal ve bedensel gelişimi için kaliteli bir eğitim alması ortak hedefimizdir. Unutmayalım, eğitim ilk önce ailede başlar. Bu noktada evlatlarımıza daha iyi örnek olmalı, milli ve manevi değerlerimizi sık sık hatırlatmalı, çocuklarınızın eğitimi için öğretmenlerimizle işbirliği içinde, el ele hareket etmeliyiz. Çocuklarınız eğitim öğretim yılı sonunda karnelerini aldı. Bir üst sınıfa geçenler bu sevinçlerini sizlerle paylaştı. Karnelerinde kırık not olanlar hüzünlü ve mahcuplar. Aileler olarak sizler mutlak biliyorsunuz ki kırık notun telafisi vardır, ama kırılan kalbin tamiri bazen mümkün olmuyor. Bu sebeple çocuklarımızla konuşalım ve onları dinleyelim. Yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmeleri için dinlenmelerinin yanı sıra Müftülüğümüz tarafından açılan Kuran-ı Kerim kursları, Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursları ve bol bol kitap okumalarını tercih etmelerini sağlayalım.  
Bu duygu ve düşünceler ile tüm eğitim çalışanlarına ve öğrencilere sağlık ve huzur dolu bir tatil diliyoruz.
                                    Yavuz ÖZTUNCER
                                Türk Eğitim-Sen Emirdağ Temsilcisi
                                          Yönetim Kurulu Adına

Add comment


Security code
Refresh