Türk Eğitim Sen'den Öğretmenler Günü Mesajı

Gösterim: 1611

Türk Eğitim-Sen Emirdağ temsilciliği kendi internet sitesinde öğretmenler günü mesajı yayınladı. Mesajda; “Fedakarlığın, şefkatin ve özverinin timsali, kutsal mesleğin neferi değerli Öğretmenlerimiz; Başöğretmen Atatürk’ün “Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” vecizesinden hareketle geleceğimizin teminatı gençlerimizi yetiştiren, toplumların şekillenmesinde söz sahibi olan kuşkusuz ve mutlak öğretmenlerdir.
 Kıymetli meslektaşlarım, gelecek nesillerin sizlere emanet edilmesinin bilinç ve şuuru ile hareket ederek, sadece öğretim noktasında değil, Vatana, Millete ve topluma faydalı, ahlaklı, dürüst, çalışkan, üretken ve karakterli gençler yetiştirmek için eğitim noktasında da üstün çaba gösteriyorsunuz. Vatan ve Millet sevgisi ile Yüce Milletimizi,

ilim ve irfanda, bilim ve teknolojide en üst düzeye çıkaracak, küresel rekabette en ileri seviyeye getirecek gençleri yetiştirmek için her türlü cefaya katlanan fedakar öğretmenlerimiz, unutmayalım ki bu kutsal meslek saygınlığını asla yitirmeyecektir.
Aziz öğretmenler, özellikle son yıllarda sistem kargaşası ile boğuşan eğitim camiasını, liyakatın bittirildiği, adamcılığın ön plana çıkartıldığı kadrolaşma hareketi ile daha sıkıntılı günler beklemektedir. Eğitim yöneticilerinin tek hedefleri, eğitiminin kalitesini arttırmak olmalı, maalesef makam ve mevkii kaygısı eğitimin önüne geçmiş görünmektedir. Adamcılığın etkin olamaması gereken yegane kurum Milli Eğitimdir.  Diliyoruz ki öğretmenlerimizin baş tacı yapıldığı, hak ettikleri itibarın verildiği günlere bir an önce kavuşalım.
Yıllarca okuyup kendini bu mesleğe hazırlayan ancak ataması yapılmayan öğretmenlerimizin de bir an önce mesleklerine başlamasını ve atamalarının yapılmasını diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle öğretmenler gününüzü kutluyor, Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, görevleri başında şehit olan tüm öğretmenlerimizi rahmet, minnet ve saygı ile anıyoruz. Saygılarımızla. Türk Eğitim-Sen Emirdağ Temsilciliği Yönetim Kurulu Adına Yavuz Öztuncer”

Add comment


Security code
Refresh