Pancar Tarlasından Edebiyat Dünyasına

Gösterim: 1140

Emirdağ Kültür Sanat Derneği (ESAB) üyesi şair Hülya Ekşi’nin 2  adet  şiir kitabı yayımlandı ve Eskişehir’de ESAB Derneği'nde okuyucuları ile buluştu.
 
ESAB üyesi şair Hülya Ekşi’nin yayımlanan  ‘’Türkiye’m Türkülerde’’ ‘’Köprü’’ adlı şiir kitapları okuyucuların ilgisini çekti. Şair Hülya Ekşi yayımlanan kitaplarla ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Emirdağ ilçesine bağlı Yeniköy’de yaşamaktayım. Ablam, Eskişehir’de ikamet ettiğinden, Emirdağ’dan Eskişehir’e  sık sık gelerek ablamın evinde  kalmaktayım. Aynı zamanda Eskişehir’de bulunan ESAB Şairler Derneğine muhtelif aralıklarla uğrayarak, sanat ve kültürel yönden fikir alış verişi yapmaktayım. Eskişehir’de kültür ve sanat faaliyetlerine zaman zaman katılmaktayım. İlkokul mezunuyum,  maddi yönden geçimimi,  Yeniköy’de bulunan pancar tarlasında yevmiye ile gündelikçi çalışarak sağlamaktayım. Yevmiye ile pancar tarlasın da  gündelikçi çalışırken

duygularımı şiirlere dökerek, şiirlerimi  yazmaya başladım. Şiir yazmak benim çok hoşuma gidiyordu. Gündelikçi olarak çalışırken, yazdığım  şiirleri, mahalli imkânlarla “Köprü” adında şiir kitabında topladım ve şiir kitabım yayımlandı. ‘’Köprü’’adlı şiir kitabımda şiirleri okuyan, Marmara Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi  romancı Ayşe Kudret Yılmaz, benim elimden tutarak şiirlerimi “Türkiye’m Türkülerde” adıyla bir şiir kitabında topladı ve  edebiyat dünyası ile beni tanıştırdı’’ diye ifade etti.
 
Eskişehir Emirdağ Kültür ve Sanat Derneği (ESAB) Başkanı şair-yazar Ahmet Urfalı yaptığı açıklamada, ‘’ Şair Hülya Ekşi; içtenliği, samimiyeti ve doğallığıyla herkesin sevdiği, gönüllerde taht kuran ülkemizin  tanıdığı bir şairdir.  Şair Hülya Ekşi,  Eskişehir'e geldiğinde Eskişehir’de bulunan ESAB Şairler Derneğini muhtelif aralıklarla ziyaret etmektedir ve derneğimizin doğal üyesi olan şairimizdir. Şair Hülya Ekşi, Yeniköy’de geçimini sağlamak için; süt sağıyor, yufka yapıyor ve  hem de pancar tarlasında yevmiye ile gündelik olarak çalışıyor. Pancar tarlasında çalışırken duygularını şiirlere dökerek şiirlerini yazmaya devam ediyor. Bu yazdığı şiirler, 2 ayrı şiir kitabında toplandı. Yeniköy'de  pancar tarlasında yevmiyeli işçilikten, Eskişehir kültür, sanat ve Edebiyat Dünyasına katıldı'' dedi.
 

Add comment


Security code
Refresh