Emirdağ’da Sevdalı Türküler Konseri 24 Ocak'ta

Gösterim: 1046

Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2015 yılı etkinlikler çerçevesinde, Eskişehir Odunpazarı Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Sevdalı Türküler konseri ile Emirdağ’da sanatseverlerle buluşacak.
Koro Şefi Ahmet Kızılok yönetimindeki, Eskişehir’de yılın ilk konserinin ardından Emirdağ’da ikinci konserini verecek. Emirdağ’da verecekleri konserin özel olduğunu söyleyen Ahmet Kızılok,” Emirdağ Türkülerinin Türk Halk Müziğinde önemli bir yeri vardır. Türkü beşiği Emirdağ’da sanatçı arkadaşlarımız konsere çıkmaktan heyecan duymaktadırlar. Başarılı bir konser için tüm

türkü dostlarını gecemizde görmek istiyoruz” dedi.
Konser’in  24 Ocak Cumartesi günü saat 19.00’da EKSM Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşeceğini açıklayan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, “Türkülerimizi Anadolu gökyüzündeki yıldızları parlatmak ve onları hak ettikleri değerde gelecek nesillere aktarmak için Türkü etkinliklerine öncelik veriyoruz. Türkü dostu vatandaşlarımıza verilecek konsere herkesi davet ediyorum.” dedi.

Konser davetiyeleri Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hilal Masa’dan ve EKSM Emirdağ Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezi’nden temin edilebilecek.

Add comment


Security code
Refresh