Atatürk Ortaokulu Yenilendi

Gösterim: 1375

İlçemiz Atatürk Ortaokulu 15 günlük Şubat tatilinde fiziki olarak bakım ve onarımdan geçerek büyük bir değişim yaşadı.Yapılan bakım ve onarım çalışmaları kapsamında okulun iç cephesinin tamamı ve kalorifer tesisatı boyatıldı. Sınıf panolarının tamamına yakını değiştirilerek yenilendi. Bunun yanında öğrenciler için tehlike yaratan kırık ve yıpranmış olduğu gözlemlenen kapılar yenileriyle değiştirildi. Konu ile ilgili bilgisine başvurduğumuz  Atatürk Ortaokulu Müdürü Mustafa DEMİR şunları kaydetti :
"Atatürk Ortaokulunda göreve başladığım Aralık 2014 tarihinden bugüne kadar yapmış olduğum gözlemlerde

okulun boya ve badanasının uzun zamandır yapılmamış olduğunu; sınıfların, sınıf panolarının eski ve yıpranmış olduğunu bunun yanında mevcut sınıf kapılarının çoğunun eski-kırık olduğunu ve öğrenciler tarafından tehlike arzettiğini gördüm. Sağlıklı bir eğitim-öğretim yapabilmek için sağlıklı sınıflar oluşturmanın gereğine inandığım için ivedilikle konuyu önce İlçe Kaymakamımız Sayın Akın AĞCA'ya ilettim.
Kaymakamımız konuya duyarlılık göstererek okulumuzu ziyaret edip incelemelerde bulundu ve ivedilikle kapıların yenilenmesi için görevlilere talimat verdi. Çok kısa bir süre içinde toplam 16 tane sınıf kapısı Kaymakamlığımız tarafından değiştirildi. Daha sonra Yeni Kacerli Muhtarı Gökhan ÇELİK ile birlikte okulumuzu boyatmak için esnaftan boya yardımı toplamaya başladık ve 15 gün gibi kısa bir sürede okulun fiilen kullanılan 14 sınıfı, 2 idare odası ,1 fen sınıfı ,1 hizmetli odası, koridorlar ve tuvaletlere kadar okulun tamamının iç cephe plastik, tavan ve yağlı boyaları yenilendi. Bunların yanı sıra kalorifer tesisatının tamamı ve merdiven korkulukları yine yağlı boya ile boyanarak okulumuz çok güzel bir görünüme kavuşturuldu. Sınıflarda da eski ve yıpranmış durumda olan sınıf panoları çıkartılarak yerine yeni panolar yaptırıldı ve sınıfların son derece estetik ve kullanışlı hale gelmesi sağlandı.
Ben Okul Müdürü olarak öncelikle konuya duyarlılık gösteren Sayın Kaymakamımız Akın AĞCA'ya okulumuza yapmış olduğu katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.
Yine yapmış oldukları boya desteklerinden dolayı Belediye Başkanımız Sayın Uğur Serdar KARGIN'a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Nurullah PERVANELİ ve nezdinde Şube Müdürlerimiz Murat AYDIN ve Serdar BEYLİ'ye, Emirdağ Ticaret Odası Başkanı Sayın İbrahim AKTEPE'ye, yine bu bağlamda okulumuzun bakım ve onarımına katkıda bulunan ilçemiz esnaflarından : Kadir AKTAŞ , Hüseyin DURAN, Abtil DEMİRAL, Savaş KARGIN, Uğur OCAK, Kartaloğlu İnşaat, Poyraz AVM, Altınyay Gıda, Halil GÜL, Güray TEKİN, Dörtyol Kasabı,Cengiz Market, Ali-Ömer DEMİR, Hacı Baba Kuruyemiş,Onur YİĞİTER, Ömer ÇELİK,Yasin ÇAVDAR, İcabı DEMİRKAPI,Orhan Giyim, Fatih Tuhafiye, İmparator Ekmek Fırını,Çavuş Köfte,Köfteci Şahin, Çalıkoğlu Market, Abone Lokantası, Boğaziçi Lokantası, Oktay HOŞOĞLU, Mustafa ÇELİKER, Hüseyin ALHAN, Çınar DURMAZ ve ismini şu anda hatırlayamadığım tüm hayırseverlere bir eğitim-öğretim kurumuna yapmış oldukları bu anlamlı yardımdan dolayı teşekkürü bir borç biliyor, yardımda bulunan herkese şükranlarımı sunuyorum" dedi.
Bilindiği gibi ilçemiz Atatürk Ortaokulu ilçemizdeki en eski eğitim kurumlarından biri. Atatürk Ortaokulu'nun yıllardır bakım ve onarımdan geçmediği de yine edinilen bilgiler arasında.

Add comment


Security code
Refresh