Emirdağ da Zamanımda Var, Kitabımda Projesi

Gösterim: 1291

Emirdağ Aziziye Anadolu Lisesi Müdürü Gürkan Emeksiz ve Koordinatör Öğretmen Erol Katırcı'nin hazırlamış olduğu "Kitabımda var Zamanımda Projesi" hayata geçirildi. Emirdağ Kaymakamlığının desteği ile gerçekleşen proje de öğrencilere ve halka kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve hayatın çeşitli alanlarına yayma amaçlandı.
Emirdağ Devlet hastanesi, Adliye Binası ve okullarda uygulanan proje son adımında ilçenin uzun çarşısında kitap okundu. Öğrencilerin ve halkın yoğun katılımının olduğu proje sonunda Emirdağ ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Aydın bir konuşma yaptı.
Aydın yapmış olduğu konuşmasında "Benim branşımda Edebiyat, 2000 li yıllarda bir teknoloji dergisinde bu günler için insanlar artık Kitapları elektronik cihazlardan, tabletlerden okuyacağı yazılmıştı. Ama bu olmadı. Kitabı eline almadan, dokunmadan okunmadığı görüldü.


İnsan beyninin % 10 ununu kullanıyor. Şartları zorladığı zaman en verimli şekilde faydalanabiliyor. “Ben kitap okumak istiyorum. Benim hayatımda kitap okumak bir parça olmalı derseniz” Beyniniz bunu istediğiniz sürece yerine getirecektir.
Kitap okumak boş zamanı değerlendirmek değil, kitap okumak insanın yaşadığı sürece zamanın bir parçasıdır. Parçası olmalıdır. Sizlerin, teknolojinin esiri olmak yerine,  teknolojiden faydalanan bireyler olmanızı diliyorum.” Dedi.
Etkinlik sonunda toplu fotoğraf çekimi oldu.

Etkinlik ile daha fazla fotograf için Tıklayınız.

Add comment


Security code
Refresh