Edeer'in Hayatı ve Eserleri Tez Konusu Oldu

Gösterim: 1389

Emirdağlı Halk ozanı ve Belçika’da yaşayan, gönüllü kültür elçisi Ozan Fakı Edeer’in hayatı ve eserleri Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ)  Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili  Edebiyatı ve
Türk Halk Edebiyatı Ana bilim Dalı öğrencisi Burcu Sesli tarafından Yrd. Doç. Dr. Adem Koç danışmanlığında 'tez konusu' yapıldı.

Halk Ozanı Fakı Edeer’in  yayımlanan 7  şiir kitabının yanında, roman, deneme eserleri de bulunmaktadır. Ozan Edeer'in  halk türküsü, halk hikayesi derlemeleri de bulunmaktadır ve yüzlerce türkü  derlemiştir. Belçika, Eskişehir  ve Türkiye’de yayımlanan gazetelerde kültür ve folklor yazıları yazmaktadır. Ozan Edeer'in  türkü derlemeleri  ve besteleri, Belçika Kraliyet Senfoni Orkestrası’nda seslendirilmektedir. Halk Ozanı Fakı Edeer’in 'Harman-1' adıyla yayımlanan kitabı, Eskişehir edebiyat camiasında  geniş bir yankı uyandırmaktadır. Edeer,  yeni yazı ve şiirlerini,  'Harman-2'  adıyla yayımlayacağı kitapta toplamak üzere çalışmaktadır. Eskişehir’de muhtelif zamanlarda  halk konseri veren  Ozan Fakı Edeer, başarılı edebi çalışmalarına da devam etmektedir.

Add comment


Security code
Refresh