Güveççi'den Satranç Şampiyonu

Gösterim: 1115

Emirdağ Güveççi Köyü Ortaokuluna devam eden 6.sınıf öğrencisi Leyla ÇARDAK ilk defa resmi bir turnuvada mücadele etmesine rağmen oynadığı 5 maçın tamamını kazanarak küçük kızlar kategorisinde şampiyon oldu. Yıldız Kızlar kategorisinde oynayan Esra ÇAYIR ikinci, Sibel UVUZTEKİN ise üçüncü olarak gümüş ve bronz madalya sahibi oldular.

Afyonkarahisar Spor Kompleksinde düzenlenen okul sporları satranç turnuvasına 15 öğrenciyle katılan Emirdağ Güveçci Ortaokulu başarılı performansını 3 madalya ile taçlandırarak Emirdağ’a döndü.

Genç ve dinamik kadrosuyla özellikle son 2 yılda sportif ve kültürel etkinliklerin önemli adresi haline gelen Güveçci Ortaokulu; masa tenisinden sonra satranç branşıyla da okul sporlarına katıldı ve çok başarılı öğrencileriyle göz doldurdu.

6.sınıf öğrencisi Leyla ÇARDAK ilk defa resmi bir turnuvada mücadele etmesine rağmen oynadığı 5 maçın tamamını kazanarak küçük kızlar kategorisinde şampiyon oldu.

Yıldız Kızlar kategorisinde oynayan Esra ÇAYIR ikinci, Sibel UVUZTEKİN ise üçüncü olarak gümüş ve bronz madalya sahibi oldular. Bu üç öğrenci Muğla’da düzenlenecek olan Okul Sporları Satranç Turnuvası Bölge Finallerinde Afyonkarahisar’ı temsil etmeye hak kazandı.

OKUL MÜDÜRÜ İBRAHİM YILMAZ'DA 2015 YILI AFYON ŞAMPİYONU OLMUŞTU

Okul Müdürü İbrahim YILMAZ, Afyonkarahisar Hattat Ahmet Karahisari Kültür Merkezi’nde düzenlenen turnuvada güçlü rakiplerini geride bırakarak 2015 yılının şampiyonu olmuştu.

 Şampiyon öğretmenimiz 4 gün süren turnuvada oynadığı 7 maçta 6 galibiyet 1 beraberlik alarak namağlup bir şekilde turnuvayı tamamlamayı başarmıştı.

Öğrencilerimize şampiyonluk yolunda başarılar diliyoruz.

Add comment


Security code
Refresh