Bizim Sokaklar Yayımlandı

Gösterim: 735

Bizim Sokaklar Emirdağlı yazar Burhanettin Çil; eserleri arasına ‘’Bizim Sokaklar’’ adlı kitabını Eskişehir’de yayınlayarak, Eskişehir ve Emirdağ edebiyatına, kültür ve sanatına eser kazandırdı. ‘’Bizim Sokaklar’’ bir anı kitabı olarak; Eskişehir ve Emirdağ’ın pek çok değerini de ortaya çıkarmaktadır.

Emirdağlı yazar Burhanettin Çil, ‘’Bizim Sokaklar’’ adlı eserinde; Eskişehir ve Emirdağ’ın tarih, kültür ve sosyal-ekonomik durumuyla ilgili tespit ve tahlillere yer verdi ve eserinde Eskişehir ve Emirdağ’ının geçmişini, günümüze kadar getirdi. Yazar Çil; ‘’Bizim Sokaklar’’ kitabını, kronolojik bir düzenlemeyle başlayıp bitiriyor ve çocukluğundan başlayarak, başında kavak yellerinin estiği gençlik dönemini, iş hayatını, olgunluk çağını, ufuklu kültürel birikimini yazı yeteneğinin gücüyle ifade ediyor. Yazar Çil, ‘’Bizim Sokaklar’’ adlı eserinde; mâzide bıraktığı ayak izlerini, bir geçmiş zaman gezgini gibi aramakta, bazen buruk bozlaklarla söyleyerek ağlamakta, bazen de palazlanan bir kuş sevinciyle, mutlu nağmelerle şakımaktadır. Yazar Çil, Eskişehir’de yayınlanan kitabı ile ilgili şunları söyledi: ‘’Bizim Sokaklar’’ adlı eserimde; Eskişehir ve Emirdağ’ın pek çok

değerlerini ortaya koydum. Anılar, bizim kültür zenginliğimizin başında gelir. Bu eserimi hazırlarken çok düşündüm ve çok emek sarfettim. Eserim; 235 sayfadan ibarettir. Geleceğe bir bilgi birimi bırakarak, Eskişehir ve Emirdağ’ının edebiyatına, kültür ve sanatına kalıcı bir eser kazandırdım. Eserimin yayınlanmasından çok mutluluk duydum’’ diye ifade etti.

Add comment


Security code
Refresh