İstiklal Marşının Kabulu Ve Mehmet Akif Ersoyu Anma Günü Programı Yapıldı

Gösterim: 3526

12 Mart İstiklal Marşının Kabulü Ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Anadolu. Öğretmen Lisesi Konferans salonun da coşkuyla kutlanıldı. Programı İlçemiz taşıma merkezide olan Mehmet Akif Ersoy İ.O.öğrenci ve öğretmenleri hazırladı.Hazırlanan programa;Emirdağ Kaymakamız Sayın Zekeriya GÜNEY, Garnizon Komutanı Sayın Süleyman YILMAZ, Belediye Başkanı Sayın Lütfi İhsan DAĞ, Daire Amirleri, köy muhtarları, öğrenci velileri, misafirler ve öğrencilerin katılımı ile coşku içinde geçmiştir.  

     Mehmet Akif Ersoy İ.O ile özdeşleşen 12 Mart’ta İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’un Hayatını büyük bir özveri ile hazırlanılmış.

ÇALIŞMALAR BÜYÜK BİR BEĞENİ KAZANDI

  Programın hazırlanışında; Başta Okul Müdürü Ali KUBAT, Türkçe Öğrt. Zehra DEMİROĞLU, Beden Eğit. Öğrt. Ufuk KAYMAK, Din Kül. Ve Ah. Bil. Öğrt. Hatice ERSÖZ, Bilgisayar Öğrt. İlyas TOPKAYA, Matematik Öğrt. Ferda ÇETİN diğer öğretmenlerimiz ve 34 öğrenci gurubunun katkıları büyük olmuştur.

2007–2008 eğitim öğretim yılında ilk defa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yaptığı ve sponsorluğunu Tosun Sarraf Mustafa GARGIN’ın üstlendiği İstiklal Marşı Okuma Yarışması büyük ilgi görmüş dereceye giren öğrencilerimize ödülleri İlçe Kaymakamız Sayın Zekeriya GÜNEY, Garnizon Komutanı Sayın Süleyman YILMAZ, Belediye Başkanımız Sayın Lütfi İhsan DAĞ tarafından verilmiştir.

            Ayrıca Okul Müdürü Ali KUBAT başkanlığında,öğretmenlerimiz İlyas TOPKAYA ve Ufuk KAYMAK tarafından saat 13.30’da İstiklal Marşı Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü dolayısıyla Emirdağ A3 tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğünde tutuklulara bilgilendirme amaçlı konferans verilmiştir.

            Bu önemli günde bu özdeşleşen vatan şairi büyük insan Mehmet Akif Ersoy’a bu güzel marşı yazdığı için sonsuz saygı ve şükranlarımızı sunuyor emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.

Comments are now closed for this entry