OnBin Kitap'ın Dağıtımına Başlanıldı

Gösterim: 2254
emirdag.com.tr kitap dağıtımı

Emirdağ ilçesinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’ün himayelerinde başlatılan “Türkiye Okuyor” kampanyasına destek için başlatılan “Emirdağ Okuyor” kapsamında Emirdağ Belediyesi ve Gömü Belediyesince alınan Onbin kitap’ın dağıtımına Emirdağ Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulunda düzenlenen törenle  kitapların dağıtımına başlanıldı.

Düzenlenen törene Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney, Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ, Gömü Kasabası Belediye Başkanı Hakkı Tekin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, Şube Müdürü Üzeyir Yörü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurettin Diker katıldı.

Emirdağ İlçemiz Sosyal Olarak Çok Zengin Bir İlçedir

Törenin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş yaptı. Taş yapmış olduğu konuşmada şunları söyledi;” Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül tarafından başlatılan Türkiye Okuyor kampanyası ilçemizde Kaymakamımız başkanlığında Emirdağ Okuyor olarak yürütülmektedir. Kaymakamımız Zekeriya Güney başkanlığında ilçemizde çeşitli toplantılar yapılmış ve çeşitli etkinliklerle kampanyaya katılımlar sağlanmıştır.

Belediye başkanları, Sivil toplum kuruluşu temsilcileri, resmi kurum-kuruluşlar ve halkımız kampanya vermiştir. Yapılan desteklerle Onbin kitap alınmıştır.

kitap dağıtımı L. İhsan Dağ
kitap dağıtımı L. İhsan Dağ

Emirdağ İlçemiz Sosyal Olarak Çok Zengin Bir İlçedir. Bu zenginliğe kitap okuma alışkanlığımız ile daha zengin hale getirdiğimiz zaman farklılıklarımız ve kültürel zenginliğimiz daha da artacaktır. Çok önemsediğimiz Taşıma merkezimiz olan Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunda kitap dağıtımımız başlatmış oluyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim”dedi.

Eğitimin temeli de okumaktır.

Kitap Dağıtımı Hakkı Tekin
Kitap Dağıtımı Hakkı Tekin

Gömü Kasabası Belediye Başkanı Hakkı Tekin yapmış olduğu konuşmada;”Türkiye Okuyor kampanyasının Emirdağ İlçemiz genelinde uygulanması için Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney başkanlığında toplantı yaptık. Yapılan toplantıda Emirdağ genelinde uygulanması için önce kitapların alınması gerekiyordu. Gömü Belediyesi olarak İlçemiz genelinde başlatılan bu önemli kampanyaya maddi ve manevi her tür yardıma hazır olduğumuz belirtmiştik. Gömü beldemiz adına vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Binanın temeli sağlam olmalıdır. Eğitimin temeli de okumadır. Sizler Ülkemizin geleceğisiniz. Bizlere düşen maddi-manevi her konuda yardıma hazırız” dedi.

Emirdağ Belediyesi Olarak Eğitimde Her Türlü Yardıma Hazırız

Emirdağ Belediye Başkanı Lutfi İhsan Dağ yapmış olduğu konuşmada;”Türkiye Okuyor” kampanyası çerçevesinde Sayın kaymakamımız Zekeriya Güney önderliğinde Emirdağ ilçemizde çeşitli toplantılar yaptık. Yapılan toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda Emirdağ Belediyesi olarak maddi-manevi yardımları yaptık, yapmaya da devam edeceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Üç Ayda Önemli Mesafeler Aldık

Emirdağ Kaymakamı Zekeriya Güney yapmış olduğu konuşmada;”Türkiye Okuyor” kampanyasının bir uzantısı olarak, Emirdağ Okuyor kampanyası ile ilgili olarak Üç aydır İlçemizde çeşitli toplantı ve etkinlikler yaptık. Kitap okuma alışkanlığını geliştirebilmek için seminerler düzenledik. Emirdağ insanımız kampanyaya büyük destek verdi. Tatil dönemine az bir zaman kaldığı için elde edilen kitapların dağıtımına bugün bu okulumuzdan başladık. Tatil döneminde kitap okuyarak dinlenir, okuduğunuz kitapları arkadaşlarınızla değişirsiniz. Hepinize iyi bir tatil, kampanyamıza destek veren herkese de teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Okul Müdürü Ali Kubat’a temsili olarak kitap setleri hediye edildi.

Comments are now closed for this entry