Ziraat"Den Esnaf Odası Üyelerine Avantajlı Kredi

Gösterim: 1980

Emirdağ Esnaf Sanatkârlar Odası üyelerine Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak olan kredilerin avantajlı koşullarda sunulmasını içeren protokol imzalandı.

T.C Ziraat Bankası Emirdağ şubesi ile Em Odalar arasında imzalanan protokol gereği düşük faizli ve taksitli kredi imkânlarının 2009 yılında da devam edeceği açıklandı.

Aliağa Esnaf Sanatkarlar Odası üyelerine Ziraat Bankası tarafından kullandırılacak olan kredilerin avantajlı koşullarda sunulmasını içeren protokol imzalandı. Protokol ile nakdi kredilerde normal faiz oranı üzerinden %5 oranında indirim yapılarak taksitli ticari kredinin indirimli faiz oranı aylık %1,56 olarak uygulanacak.

2009 yılında da devam eden protokole göre, Oda üyeleri T.C Ziraat Bankası A.Ş"den nakit kredi (taksitli veya borçlu cari hesap) ve teminat mektubu kullanmaları durumunda özel faiz ve komisyon oranlarından yararlanabilecek. Nakdi kredilerde normal faiz oranı üzerinden %5 oranında indirim yapılmakta olup, taksitli ticari kredinin indirimli faiz oranı aylık %1,56 olarak uygulanacak. 10.000.-TL ve üzeri Teminat mektubu kullandırımlarının da yıllık % 4 olan teminat mektubu komisyonu yapılan protokol kapsamında yıllık %3 olarak uygulanabilecek.

Protokole göre 12 ay vade ile alınan 10 bin TL kredi, 924,70 TL"lik aylık taksitlerle geri ödenecek. 24 ay vade ile alınacak 10 bin YTL kredi taksitleri 507,30 TL, 36 ay vade ile alınacak 10 bin TL"lik kredi taksitleri 369,90 TL olacak.

Emirdağ Esnaf Odası Başkanı Muzaffer Aşık, küresel ekonomide yaşanan sıkıntıların Türkiye"yi de etkilediğini, esnaf erbabının finansa erişim güçlüğü çektiğini kaydetti. Ziraat Bankası"nın son yıllarda yeniden yapılanarak sektörde etkin bir işlev üstlendiğini ifade eden Aşık,

"Üyelerimizin yaşanan küresel gelişmelere ve beraberinde getirdiği yoğun rekabete uyum sağlamaları gerekiyor. Esnaflarımız sunduğu hizmetlerin kalitesini artırılması, değişen teknolojilerin yakından takip edilmesi lazım. Ancak bu durum finansman ihtiyacını arttırıyor. Emirdağ Esnaf Odası olarak üyelerimizin finansa erişimini arttırmak amacıyla finans kuruluşlarıyla protokoller yapıyoruz. Bu kapsamda Ziraat bankası ile daha önce yaptığımız protokol koşullarını üyelerimizin avantajlarını arttıracak şekilde geliştirdik. Tüm Finans kuruluşlarımızın, çeşitli güçlükler yaşayan esnaflarımıza avantajlı koşullarda finans kaynağı sağlaması konusunda gayretlerini arttırmasını diliyoruz" dedi.

Comments are now closed for this entry