Hoşgeldin ya Şehri Ramazan

Gösterim: 1205

Ramazan 2013Bu akşam kılınacak ilk teravih namazı ve sonrasında kalkılacak sahurla 'On Bir Ayın Sultanı' Ramazan'ı ağırlamaya başlayacağız.
Rahmet iklimi Ramazan'ın heyecanı tüm Türkiye'yi sararken, Ramazan ayı'yla ilgili hazırlıklar da devam ediyor.
2013 yılı Ramazan ay'ı bugün kılınacak ilk teravih ve kalkılacak ilk sahurla başlıyor. İlçemizde de Ramazan ay'ının heyecanı yaşanırken yarın yani Salı günü de ilk oruçlar açılacak.

Emirdağ Ramazan imsakiyesi için Tıklayınız
Ramazan'ın yaz aylarına denk gelmesinden dolayı oruç tutacak olanlara uzmanlar sahurda bol bol su içmelerini öneriyorlar. Bunun yanında ilk orucun tutulacağı gün yani yarın ilk iftar ilçemizde
20.32'de yapılacak. Kalkılacak sahur içinse bugünkü imsak vakti 03.39.

Kuran-ı Kerim'in indirilmeye başlanmasından dolayı en kutsal ay olarak da kabul edilen Ramazan'da Müslümanlar oruç tutmak için bugün ilk sahurlarını yaparak Salı gününü oruçlu geçirecek.
Müslümanlar için bin aydan hayırlı olduğu kabul edilen Kadir Gecesi'ni de içinde barındıran Ramazan ayında orucu en erken Hakkarililer, en geç de Çanakkaleliler açacak.
İlk teravih namazı için ezan ilçemizde bugün 22.14'de okunacak.
RAMAZAN BAYRAMI 8 AĞUSTOS'DA
Kadir gecesi 03 Ağustos'a denk gelen Ramazan ayında 07 Ağustos Çarşamba son oruç tutulacak. 08 Ağustos Perşembe günü 2013 te Ramazan Bayramı başlayacak.
Emirdağ.com.tr olarak bizler de bütün hemşehrilerimizin ve bütün İslam aleminin mübarek Ramazan-ı Şeriflerini kutlar; hayırlara vesile olmasını Yüce Hak'tan niyaz ederiz.

Add comment