Dp Kadın Kolları İrtibat Merkezi Açıldı

Gösterim: 2549
 Emirdağ İlçesi Demokrat Parti kadın kolları Bolvadin yolu üzerinde İş bankası karşısında seçim süresince faaliyetlerini sürdürecekleri irtibat bürolarını açtılar.Demokrat parti kadın kolları ilçe teşkilatı seçimlere hazır olduklarını ve Demokrat Partinin mutlaka iktidar olacağını söylediler.
Yaptıkları açıklamada;"Biz kadınlar ülkenin sorunlarını yaşayan ve bilen insanlarız,rahmetli Zekiye hanımın "MUTFAK PROJESİ"ni yeniden hayata hep birlikte geçireceğiz,partili-partisiz tüm bayanları bekliyoruz,Mutfak Projesi İstiklal Savaşı sırasında; "Albay Hulusi ATAĞ’ın kafilesinde olan genç bir kadınımız hastadır ve cephane taşırken yere düşmüştür, ölmek üzeredir. Hulusi ATAK sorar “bacım bana adını söyle seni tarihe yazdıracağım” dediğinde aldığı cevap “adımı ne yapacaksın a oğul yaz benim adım Anadolu” cevabını vermiştir.Adımızın ne önemi var önemli olan ülkemizin adı ve gururudur... Zekiye Hanım ne yaptı biliyor musunuz?

10 Aralık 1919 yılında öğretmen okulu bahçesine 3000 kadını toplamış,dedik herhalde sıfırları fazla okuyoruz. Hayır, 3000 kadın, yapımcısı, dinleyicisi, konuşmacısı. Kadın olan dünyada ilk mitingdir bu, onun için dünyaya ilk geçmiştir.
Peki, Zekiye Hanım nasıl toplamıştır, cep telefonu yok faks yok, hiçbir araç yok. Hadi bunlar oldu farz edelim. Kadının sokağa çıkma hakkı yokken 3000 kadın nasıl organize oldu dersiniz?
Cep telefonumuz var, faksımız var. Pek çok kulübün, pek çok derneğin davetlisi olarak gittiğimizde,Hanımlar dan  50 kişi geldi mi aman diyorlar bu gün çok kalabalığız. 3000 kadından bahsediyoruz ama projesinin adını da söylemek istiyoruz Zekiye Hanım’ın “MUTFAK PROJESİ”, şimdi sıra bizde Zekiye hanımın inanılmaz projesi olan "MUTFAK PROJESİ"ni başlatmak için partili-partisiz sizleri de aramızda görmek istiyoruz"dediler.

Comments are now closed for this entry