Dr. Halit Ertuğrulu Dinlemek Güzeldi

Gösterim: 2876
Doktor Halit Ertuğrul

30 Ekim Perşembe günü ilçemiz Çınar Düğün salonunda bir Dr. Halit Ertuğrul konferansı vardı. Konferansa Emirdağ Belediye başkanı Lütfi İhsan Dağ, İl Genel Meclisi Yusuf Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gıyasettin Taş, bazı okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda halk katıldı. Yaklaşık 2 saatlik konferans süresince katılımcılar Halit Ertuğrul’u dikkatle dinlediler.

 

Konferans konusu Aile ve Gençlik Eğitimiydi. 30 yıllık eğitimcilik hayatından nükteler de anlatarak ders verirken de güldürmeyi de başardı.

 

Halit Ertuğrul konuşmasında “çocuk yetiştirmenin inceliklerinden” bahsetti. Çocuk yetiştirmek konusunda ailenin Doktor Halit Ertuğrulve eğitimcilere büyük yük düştüğünü bu konu da her bir birey için gereken hassasiyetin gösterilmediğinden bahsetti. Ailelerin çocuk gelişimine en büyük katkılarının onların yanında tartışmamakla başladığını ve çocuğun aile için önemli olduğunu hissettirmekle devam edeceğini belirtti.  Aynı zaman da çocuğu ve gencin kesinlikle kısıtlanmamasına dikkat çekerken, güzel örnek olmanıza büyük fayda olacağını anlattı. Yani “çocuğun yanında yalan söylerken çocuğun yalan söylememesini beklemeyin. Kesinlikle çocuk ailesini ve öğretmenlerini örnek alır ve  uygular” dedi.

 

Dr. Halit Ertuğrul “30 yıllık eğitimcilik hayatımda şunu fark ettim. Meğer yanlış diye bir insan yokmuş, yanlışları yitirmiş insan varmış. Meğer günahkâr insan yokmuş günahlara bulaştırılmış insan varmış. Bir insan ne kadar yanlış olursa olsun, ne kadar hata yaparsa yapsın. Gönüllerine girecek onu adam yerine koyacak birisini bekliyormuş.” Dedi.

Eyüp DağKonferansın ardından kitaplarını imzalayan Ertuğrul, “şu an ocak ayına kadar seminerlerim var. Kesin diyemiyorum ama nisan ayın da da ÖSS öncesi Emirdağ’a uğramak bir konferans daha vermek istiyorum” dedi.

Comments are now closed for this entry