Katı Atık Yönetimi Anlatıldı

Gösterim: 1689
Emirdağ Belediyesi ile kardeş şehri olan Hollanda’nın Haarlem Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttükleri LOGO-EAST projesi kapsamında Katı Atık Yönetim projesi hakkında Korel Termal Otel’ de 6 Eylül Perşembe günü eğitim semineri düzenlendi
Katı Atık Yönetim Projesi konulu seminer toplantısına, Afyonkarahisar Belediye Başkanı ve Birlik Başkan Vekili Mustafa Sağbilge, Çevre Hizmetleri Birliği’ne üye Belediye Başkanları, İl Genel Meclisi Üyeleri, Birlik Müdürü Mehmet Durak, ilçe kaymakamımız Gürsoy Osman Bilgin, İlçemizden okul müdürleri, ve ilgili teknik personel katıldı.
Emirdağ Belediyesi ile kardeş şehri olan Hollanda’nın Haarlem Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttükleri LOGO-EAST projesi kapsamında gerçekleşen seminerin açılışında bir konuşma yapan Belediye Başkan Vekili Mustafa Sağbilge, Birliğin, bu zamana kadar yaptığı faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Vekili Sağbilge, “Daha sağlıklı ve temiz bir çevre oluşturmak ve Belediyelerin en büyük problemi olan katı atıkların bertarafına çözüm getirilmesi amacıyla 80 Belediye ve Afyonkarahisar Valiliği İl Özel İdaresi’nin katılımıyla Çevre Hizmetleri Birliği kuruldu. Birliğimizin esas gayesinin Katı Atık Bertaraf Tesisini yapmak. Çevre Hizmetleri Birliğimize üye olan Belediyelerimize hizmet verebilecek Avrupa standartlarında bir tesise kavuşacağız” dedi.

ImageImage

DESTEKLER DEVAM EDECEK
Daha sonra Çevre Hizmetleri Birliği teknik personeli, Birlik tarafından yapılacak olan Katı Atık Bertaraf Tesisi hakkında detaylı bir sunum yaptı. Ayrıca Çevre Hizmetler Birliği’nin gerçekleştirdiği çalışmalar seminere katılan misafirlere sunuldu. Afyonkarahisar Belediyesi ve Çevre Hizmetler Birliği’nin Emirdağ Belediyesi’nin öncü olduğu LOGO-EAST projesine desteklerinin devam edeceği belirtildi.

Comments are now closed for this entry