Hain Terör Yine Yüzünü Gösterdi: 15 Askerimiz Şehit Düştü

Gösterim: 1733
Teröre Tepki

Türkiye Kamu-Sen yönetim kurulu 05,10,2008 Pazar günü olağanüstü toplanarak, Şemdinli Aktütün Sınır Karakolunda  meydana gelen hain saldırıyı şiddetle lanetlemektedir. Hakkari’de Aktütün Karakolu’na düzenlenen hain saldırıda şehit olan 15 askerimiz için Türkiye Kamu-Sen kamu kurumlarında anma töreni düzenledi. Afyonkarahisar PTT Baş Müdürlüğü önünde yapılan törende; Hain saldırıyı düzenleyenlerin mutlaka hesap vereceklerini söyleyen Umurhan, terörü besleyen dış güçlere karşı hükümetin harekete geçmesi çağrısında da bulundu.

 Daha sonra Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından İstiklal Marşı okundu.

Devletimize, milli birlik ve beraberliğimize zarar vermek isteyen hain güçler yine sahneye çıktı. Dostluğun, kardeşliğin pekiştiği, küskünlerin barıştığı bayramın hemen ertesinde çirkin yüzünü bir kez daha gösterdi.

Teröristler ve bunların destekçileri yıllardır ülkemizi parçalamaya, milli birliğimizi bozmaya, kardeşi kardeşe düşman etmeye uğraşıyorlar. Bugüne kadar başarılı olamadılar, bundan sonra da olamayacaklar. Çünkü bu çevrelerin bilmediği birşey var ki; o da her Türk evladı vatanı ve milleti uğruna şehit olmak ister. Bu uğurda gözünü kırpmadan ölüme gider. Yapılan bu hain saldırılar, bizleri birbirimize daha çok kenetlendirir, devletimize, bayrağımıza, milletimize bağlılığımızı br kat daha arttırır.

Bu düşünceler ışığında şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizin aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, bu tür acıların bir daha yaşanmaması için yetkilileri her türlü önlemi ivedilikle almaya davet ediyoruz. Tüm milletimizin başı sağolsun.

Comments are now closed for this entry