Türkiye Bu Sloganla Tanıtılacak!

Gösterim: 2672
Türkiye Tanıtımım , Turkey , emirdag , amorium

Türkiye'nin 2008 reklam kampanyalarında kullanılacak görsellerin alt sloganı, ''Turkey, Open for everyone - Türkiye, Herkese açık'' olacak. ''2010 İstanbul Kültür Başkenti'' afişlerinin sloganı ise ''Promise of life - Yaşam vaadi.''


Reklam afişlerin çerçevesini Türk kahvesi ve çini motifleri resmi süsleyecek.


Kültür ve Turizm Bakanlığından alınan bilgiye göre, gelecek yıl 83 ülkede, 10 grupta, 10 reklam şirketinin yürüteceği reklam kampanyalarının görselleri belli oldu.


Reklamlarda Türkiye'nin tarihi, doğal güzellikleri ile yemekleri sunulacak. Afişlerde, Türkiye'de tatil yapan mutlu kişi görüntüleri yer alacak.


Aynı zamanda, Türkiye'de Musevilik, Hristiyanlık ve İslamın bir arada olduğunu vurgulamak için ''Hoşgörü Evi'' sloganı kullanılacak.

''Tarihi keşfet'' sloganının olduğu afişte, Hz. İsa ile İstanbul'daki camiler bir arada verilecek.
 

Türk yemeklerinin tanıtıldığı afişlerde ''Food for every mood - Her ruh hali için yemek'' sloganı kullanılacak. Gelecek yılki reklam kampanyalarında İstanbul'un 2010 yılında kültür başkenti olacağı vurgulanacak.

''İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti'' konulu reklam afişlerinde, ''Promise of life - Yaşam vaadi'' sloganı kullanılacak.İstanbul'daki Kapalı Çarşı, Beyoğlu, Topkapı, Ayasofya'daki Hz. İsa figürü ile hamamlar ve şehrin diğer güzellikleri afişlerde küçük kareler içinde verilecek. Ayrıca, İstanbul için ''Kültürel hazine'' ifadesi kullanılacak ve ''İstanbul, Avrupa ile Asya'nın zarif karışımını sunuyor'' denilecek.

Comments are now closed for this entry