Ak Partideki Kararsızlık

Gösterim: 2681
2009 Yerel Seçim

4.5 yıl önce iktidar partisi olmasına rağmen seçime tek başına girmeyi göze alamayarak, Chp’ye karşı birleşme yönüne giden Ak parti aday sıkıntısı yaşıyor.

 Mevcut Belediye başkanı Lütfi İhsan Dağ’da kararsız, acaba olsam kaybeder miyim? Düşüncesi içinde, bir umut ışığı görse aday olacağı kesin görünüyor. Bu sebeple Ak Parti yönetimi ilçede bir anket çalışması içinde mevcut adaylar içerisinde kim şanslı görünüyor.  Halk ise net bir karar içerisinde değil. Anket sonuçlarını tam bilemiyoruz, ama çıkan sonuç Ak parti için sevindirici değil ki çözüm arayışı içindeler. Lütfi İhsan Dağ ile devam edilecek ama kayıp oyları encümenle geri dönüştürmeyi düşünüyorlar gibi 4,5 yılın ardından Emirdağ Belediyesi birçok faaliyete ve projelere imza attı. Fakat halkı memnun edemedi. Bu konu da biraz dönüp sorgulamak gerekir.  Halkın istediği ne idi de memnun olmadı.

Geriye dönüp yapılan işlere bakınca eksik asfaltlarda ve cevre düzenlemelerinde boy gösteriyor. Sanayiciler ve sanayi esnafı yönünde de şikâyetler var. Başkan bizi dinlemiyor.  Sanayi ye önem verilmiyor 4.5 yılda doğru dürüst asfalt atılmadı yazın gurbetçiler geldiğinde uğramak istemiyorlar. Köy yolları sanayinin yollarından daha düzgün diyorlar.

“Çarşı esnafı da aynı şekilde seçimden seçime göreceğimiz bir başkan istemiyoruz.” Diyorlar. Bu bağlamda, Lütfi İhsan Dağ aday olacaksa halkın uyarılarını dikkate almalı. İlçemiz Belediye Başkanının iktidar partisinden olması avantajını gördük. Yine iktidar partisinden olması Emirdağ geleceği için faydalı olacaktır. Bu nedenle aday olacak başkan kesinlikle halka inmeli gerekirse 3 aydan 3 aya Çınar düğün salonunda halkı toplayıp şikâyetleri dinlemeli. Zabıta amiriyle, fen işleriyle çıkıp “bunları yaptık bunları yapacağız” demeli ki halkta “tamam Belediyede bir şeyler yapılıyor.”  desin.

Comments are now closed for this entry