Başkan Aday Değilim dedi

Gösterim: 2460
Lütfi İhsan Dağ2009 yerel seçimleri için kollar sıvandı. partilerin hepsi Başkan Lütfi İhsan Dağ'ın adaylığını bekliyordu.
Yerel gazeteleri ters köşeye yatıran Lütfi İhsan Dağ "Aday Değilim" dedi.
Özel sebepleri ortaya süren Dağ 3 Aralık Çarşamba Akşam saat 18:00 de basın açıklamasıyla aday olmayacağınız net bir şekilde belirtti.
İşte Lütfi İhsan Dağ'a ait basın açıklaması

Saygı değer hemşerilerim 2004 yerel seçimlerinde vermiş olduğunuz çok kıymetli oylarınızla beni belediye başkanlığı görevi olarak onurlandırdınız. Göreve geldiğimizden itibaren bugüne kadar tarafsız adaletli ve planlı hizmet götürmeye gayret gösterdik. İlçemizde birçok ilkleri gerçekleştirdik. Çok önemli ve çok ciddi projelere imza attık.Toplu konut,otogar,organize sanayi, dört yol da içerisine alan mücavir alan çalışması, Emirdağımızın önünü açmaya yönelik çalışmalar ve gurbetçi şöleni gibi...imkanlar ölçüsünde çoğunu yerine getirdik. Tabii ki bu hizmetlerin yapılabilmesinde halkımızın desteği güveni ve sayın bakanımızın, sayın valimizin, sayın milletvekillerinin, sayın kaymakamımızın, il genel meclisi üyelerimiz, AK Parti ilçe yönetimi, belediye meclis üyelerimiz, belediye personelimiz ve değerli basın mensuplarımızın da büyük katkısı vardır. Katkılarından gayret ve iyi niyetlerinden dolayı hepsine ayrı ayrı teşekkür ederim.
Beş yıl belediye meclisimizde iyi niyet saygı ve adalet prensibi ile güzel bir çalışma dönemi geçirmiş bulunuyoruz. Tüm kararlarımız istişare edilerek oy birliği ile alınmıştır.

Bu güne kadar yaptığımız hizmetler Emirdağımız için yeterli olmamakla beraber küçümsenemez. İlçemize bizden önce bir taş koyarak hizmet etmişse hepsine de ayrı ayrı teşekkür ederim. İlçemizin güzelleşmesi problemlerin çözümü ilk önce Belediye Başkanlarını memnun eder. Bende ilçemize bir şeyler yapabildiysem kendimi mutlu addederim.

Ak Parti yönetimi şahsıma tekrar aday olma teklifini getirmişlerdir. Ben de bir süre düşüneceğimi bildirdim. Bu gün itibarı ile kararımı net olarak belirtiyorum. Hiç bir şekilde aday olmayacağım. Teklifleri dolayısıyla Ak Parti yönetimine teşekkür ederim. Yerel seçimlerin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm Emirdağ halkına teşekkür ve saygılarımı sunuyorum. HERŞEY EMİRDAĞ İÇİN


L.İhsan DAĞ (Emirdağ Belediye Başkanı)

Comments are now closed for this entry