Mhp'nin İl Genel Meclis Adaylarıyla Yaptığımız Röportaj

Gösterim: 2278
Celil Yılmaz , Yaşar Buzlu , Uğur KarabağlıMhp İlçe teşkilatı 5 Ocak Pazartesi günü İl Genel meclis adaylarını açıklamıştı.Basın olarak adaylarla yapmış olduğumuz röportajdan
1- Sayın Buzlu Akp'den Neden Ayrıldınız?
Yaşar Buzlu : Bizim Amacımız Emirdağ'a hizmetti. Ama Tabelası olupda Kendisi olmayan Ak Partinin, Yeni seçilen İlçe teşkilatının Emirdağ'ının sorunlarına sahip çıkmadığı için istifa ettim. Biliğindiği gibi Afyonkarahisar İl genel Meclis üyeliğinde 1 ve 25 Kasım tarihleri arasında 2009 yılının bütçesini yaptığımız halde Emirdağ ilçe teşkilatının 3 İl Genel Meclis üyesine de Emirdağ'ın sorunları diye bir talep gelmedi.Bu nedenle 25 kasımda İstifa ettim. Ben ilçe teşkilatında oluyumda Emirdağ'ın meseleleri ne olursa olsun. Bunlarda hizmet anlayışı olmadığı için ayrıldım.
2- Teşkilatta Toplantılar Olmuyormuydu
Yaşar Buzlu : 5 yıllık süreçte her altı ayda toplantı oluyordu, Yusuf Demir davacı, Yaşar Buzlu Yusuf Akkuyu davalı, yönetim hakim ve savcı oluyordu. Emirdağının meselelerini biz yönetime getirdiğimizde bu teşkilatta yani mevcut teşkilatta tümü karşı geliyordu. Karşı geldiğinin de nedenini birmiyordu. Çaykışla’ya okul yaptırdık ona karşı geldiler, Davulga’ya okul yaptırdık (İlçe Başkanı Davulgalı olmasına rağmen) hiçbir müdahale etmedi. Etmediği gibi okula da karşı çıkanlara destek verdi İbrahim Kızıltoprak.
3- Peki Gelecek İçin Emirdağ Neler Düşünüyosunuz?
Yaşar Buzlu : Siyaset gelip geçici Muhim olan eser bırakmaktır. Bizim 2007 programına koyupda kaldırılan Yibo'yu yeniden programa koyduracağız.
4- Sayın Buzlu 2009 için Emirdağ'a Ayrılan 1 Ytl Nasıl Yibo Yapılacak?
Yaşar Buzlu: Dili tatlı icraat olmayan bu hükümetten projemizi götürüp hizmeti alacağız. Hükümette yoksa bunun çeşitli yolları var. İller Bankası veriyor parayı, Dünya Bankası veriyor parayı, Avrupa Briliği veriyor parayı. Bu yollardan da alırız. Yani yeter ki hizmet istensin.
5- Celil yılmaz sizi tanıyalım?
Celil Yılmaz : Serbest çalışan veteriner hekimim. Emirdağ ve köylerine 10 yıldır hizmet ediyorum.Elimizden geldiğincede hizmet edeceğim.
6-Sizi Daha önce siyasi kesimlerde görmedik
Celil yılmaz : Evet önceden pasif olarak siyasetin içindeydim. Artık Aktif olarakda siyasete katılacağım...

7- 3.Sıra Adayımızı Tanıyalım
Uğur karabağlı : Ben serbest meslekle uğraşıyorum. Halkımıza hizmet için il genel meclisine aday oldum.

Comments are now closed for this entry