Avukat İbrahim Çoşkun Özpolat'la Yaptığımız Röportaj

Gösterim: 4034
İbrahim Çoşkun ÖzpolatAdaylığının açıklanmaının ardından Avukat İbrahim Çoşkun Özpolat ile yaptığımız röportajımız.
Emirdag.com.tr : Öncelikle sizi tanıyabilirmiyiz?
Özpolat : Aslen Emirdağın yerlisiyiz. İstanbul Üniversitesi Hukuk fakültesinden 1992 de mezun oldum. 17 yıldır Emirdağ'ında avukatlık yapıyorum. Eşim öğretmen, iki çocuğum var.
Emirdag.com.tr : Sizin adaylığınız 3 aydır gündemdeydi. Kimisi bağımsız dedi, kimisi aday olmayacak dedi. Adaylığı ve sürecinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Özpolat: Yerel yönetimler eskiden beri ilgi alanımdı. belediye encumenliği ve meclis üyeliği yaptım. Kendi partim Chpden kesin bir cevap alamadım. Bağımsız adaylığı hiç düşünmedim.
Emirdag.com.tr:Dspden adaylığınız nasıl gelişti?
Özpolat: . Ayşe Hanımdan gelen teklifi düşündüm. Sonunda aday olmaya karar verdim.
Emirdag.com.tr:Dsp'den Adaylığınızı cevreniz nasıl karşıladı?
Özpolat : Tepkiler çok güzel. Destekler güzel gelişiyor.
Emirdag:.com.tr : Sizce geçmiş dönemlerde Emirdağ'ın eksikleri nelerdi?
Özpolat: Çevre düzenlemelerinde ve parklarda eksikler vardı. Engelli vatandaşlarımız için yaşamı ve ulaşımlarını kolaylaştırmak açısıdan bakıp düzenleme yapmak. Asfalt yönünde eksiklikler vardı.
Emirdag.com.tr: projeleriniz nelerdir?
Özpolat : Başlık başlık projelerimiz var. Ama, en büyük projemiz kültürel değerlerimizin, ekonomik değerlere dönüştürmek. Mesela bize özgü işlemeler ve kilimleri yapan insanları, sergileyeceği teşir edeceği, ekonomik değere dönütüreceği, bir yer hazırlamak. Dersanenin yanındaki kültür sitesi var. Orayı aktif hale getirip orayı sinema cafe gibi yer haline getirmek. engelli yaşam koşullarına göre cevre düzenlemesi yapmak. Odalardan teknik destekler alarak insanları sadaka toplumundan çıkarıp, hak isteyecek, çalışacak kesim oluşturmak. halk eğitim gibi kurumlarımızla karşılıklı anlaşarak. Gerekli meslek gruplarına çalışan insanlar yetiştirmek. Festival düzenlemeyi düşünüyoruz. Adaçalın tepesine yol yapıp çay bahcesi yapmak. Tarihi yerleri ziyaret edilebilir düzenlemer yapmak.
Emirdag.com.tr : Encümen listesi hakkında, hazır isimleriniz varmıdır?
Özpolat : Arkadaşlarımızla görüşüp ortak bir karar alarak oluşturacağız. Arkadaşlarımız ise genelde yüksekokul mezunu, insanlara pozitif duygular veren olumlu bakan kişilerden oluşuyor. emirdağ ve köylerinden gelmiş kendilerini ispatlamış kişilerden oluşuyor. İlerki günlerde hazırlayacağız.
Emirdag.com.tr
Chp ile birleşmeyi düşünürmüsünüz?

Özpolat : İkimizinde istifa etmesi ve yeniden oturulup görüşülmesi gerekir.Zor bir ihtimal. Chp ye karşı bir düşüncemden değil, adaylığım son bir haftada gelişen bir durum.
Emirdag.com.tr : Halkımıza bir mesajınız varmı?
Özpolat: Avukatlık yapıyorum. Bir dönem belediye meclis üyeliği yaptım. 2 dönemde encumen üyeliği yaptım. Belediyecilik benim ilgi alanım belediyeye farklı bir bakış açım var. Hiç bir zaman sağ sol gözetmedim, gelecektede gözetmeyeceğim.Comments are now closed for this entry