Seçime 49 Gün Kala

Gösterim: 1987

Propagandalar Başlıyor

Seçim yasakları bünyesinde partiler kendilerine ait araçlarla propaganda yapmaya başlıyorlar. Bir sürpriz çıkmazsa 6 adayın yarışta varım dediği 29 mart seçimleri, ilçemizde tıpkı 1994 seçimleri gibi bir muamma.

Beldelerimizde ise Adayazı ve Davulga renkli bir seçim geçirecek. Diğer beldelerimizde durgun geçeceği görünürken, Gömü bu konuda sessiz bir seçim yaşayacağı ortadadır. Seçimin durgun geçeceği bir yöremizde Karacalar Köyü olacak. Köyümüzün muhtarı Nurettin Şahbaz aday olmak istemiyor. Aksine bir adayda henüz açıklanmadı. Seçime zaman çok ama seçimin durgun geçeceği bir köyümüz olacağı kesin.

2004 belediye seçiminde Emirdağ merkezindeki sağ partilerin ittifakı 5791 oy getirmiş, Chp 3692, Saadet Partisi ittifak dışında kalmış 69 Oy almış, Genç partide ittifakta yerini bulamamış çıkardığı adayla 52 oy almıştı. Yanı başımızda Bolvadin’den örnek alınarak çıkardığımız iktidar Partisinden Başkanımız 5 yılda göze dokunan bir yatırım yapmadı. Ama ciddi sorunlarla ilgilenip 15 yıllık garaj hasretimize son verip ihalesini yapmış. Bazı kesimlerin hayal dediği Organizeyi hayata geçirmiştir. Toki 1. etapda tamamlanmak üzere seçimden önce teslim edilecek. Gurbetçi ve yerli vatandaşlarımızın konut ihtiyacına bir nebze katkıda bulunmuştur.

Siyaset benim penceremden gördüğüm gibi değil. Artık bırakmak istiyorum diyen Lütfi İhsan Dağ “Aday değilim” demişti.

Eski Başkanın aday olmaması...

bence oy toplayabilirim. Kendime güveniyorum, en güzel hizmeti ben getireceğim diyenlerin, başkanlık yarışında kolların sıvamasına neden oldu. Aynı şekilde Davulga da tekerrür etmiştir. Bu demokrasinin gereğidir. Artık yerel medya ve internet sitelerimizde adaylarımız hakkında her türlü vaat ve faaliyetlerine ulaşabiliyoruz. Hatta küçük bir ilçe olmamız nedeniyle haberlerin yayılması, uzun sürmemektedir.Kimin nereye aday olduğu, nereye başşvurduğğu, ne cevap aldıığğıı gün gün saat saat halkımıza ulaşmaktadır.

Başkanlık yarışında uçuk vaatler veriliyor. Yeminler ediliyor. Ama bunlara bence hiç gerek yok. İnsanları kazanmanızın yolu bu değildir. Kaymakamımız Zekeriya Güney’inde dediğini gibi “yapılabilir projelere ve vaatlere yer” verilirse yemin etmeden insanları inandırmanız mümkün olacaktır. Zira Belediye Başkanlık makamı, vaatler yeri değil icraatların yeridir.

Yarış sonucunu bugünden kestirmek zor ama şu var ki kazanan aday çok bir farkla başkanlık koltuğuna oturamayacaktır. Umarız ki gelen Başkan adayımız beni bu koltuğa Halkın %25 i getirdi. Bende bu %25’e hizmet edeceğim demez. Şeffaf bir belediyecilik sergiler.  Bu zorlu yarışta adaylarımızın hepsine başarılar diliyor, sorunsuz, kardeşçe bir seçim yaşanmasını umuyoruz.

Comments are now closed for this entry