Laf Değil İş Yaparız

Gösterim: 2180

Geçtiğimiz hafta Cuma günü Cumhuriyet Halk Partisi seçim bürosunun açılışında Eski Belediye Başkanı İsmet Güler, şimdiki Belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ’ı eleştirmiş. Bazı iddialarda bulunmuştu. Bu iddialara karşı basın açıklaması veren Abdul Kadir Yılmaz’ın cevabı

Sayın İsmet Güler  CHP seçim bürosunun açılışında konuşma yapmış bu konuşması basına da yansımıştır.

Daha önce on yıl belediye başkanlığı yapmış değerli belediye başkanımız 2004 yılında beş partinin  bir araya gelerek bir belediye başkanı seçtiklerini bu başkanın bir çok vaatte bulunduğunu  hiçbir şey yapmadığını  kendilerinin yaptığı asfaltın yamasını dahi yapamadığı iddia etmiştir.

Kısaca değerli İsmet Güler’in 2004’de devrettiği belediyeye değinmek gerekirse: İsmet  bey 2.5 Trilyon borçla belediyeyi devretmiştir.Hatta Belediye meclisi kararıyla bir vatandaşımızdan borç para alınıp bu para ile kömür dağıttırıp borcunu da bizim belediyemize ödettirmiştir.. Bugün itibariyle Emirdağ belediyesinin borcu yoktur hatta 500 milyara yakın bir para belediye kasasında vardır. Yaptım diyerek bahsettiği asfaltın neden alt yapısını yapmadan asfalt attığını anlayabilir değildir. Nerde görülmüş altyapı yapılmadan asfalt yapıldığı. Bu yapılan asfalt ölü yatırımdır.

Değerli Emirdağ’lılar;

Bizim işimiz vaad, reklam, palavra değildir. Belediye olarak yaptıklarımızı tek tek sıralıyorum.

 1. 30 yıldan beri hayal kurduğumuz Organize Sanayi Bölgesi gerçekleşmiş, alt yapı ihalesi yapılmış ve alt yapısı bitmek üzeredir. Daha evvel yeri dahi belli olmayan Organize Sanayide 74 adet tapulu parselimiz vardır. İki müteşebbisimize 6 parsel tahsis edilmiştir. Bu sayıyı biz 12 lere 22 lere çıkartıp Emidağ’da işsizliği çözeceğiz inşallah.

2. İlçemizin dört ana girişinden  üç taraflı  çift yol haline getirilmiştir. Yani giriş ve çıkışlar köy görünümünde olan görüntüler değişmiş şehir görüntüsü haline gelmiştir.

3. Sayın İsmet Güler’in 1999 yılı seçimlerinde ellerde dolaşan toplu konut resimleri vardı sayın Güler’in 99 vaatleri arasında idi.Bizim dönemimizde  şu anda 230 adet konut hazırdır. 25.02.2009 tarihinde Sayın Başbakanımız Afyonda bir dizi açılışlar yapacaktır. Bu açılışta sanal olarak Emirdağ Toki’nin yani toplu konutların açılışı yapılacaktır. Sembolik olarak bazı hak sahiplerine anahtarları verilecektir.Sayın Güler  Toki’ye başvurular yapılırken ‘  Toki Emirdağ’da hayaldir, Para toplayıp yiyecekler sakın buraya başvurmayın Avrupa’daki akrabalarınızı uyarın’ dememiş mi ki bugün iktadara laf söylemektedir. Biz diğerlerinin hayal edemediğini gerçekleştiren bir partiye mensubuz. Belediyeciliğin piri de Başbakan Recep Tayip Erdoğan’dır. İddia ediyoruz ki Belediyeciliği bizden daha iyi yapacak kimse de yoktur.

4. Senelerdir gündemde olan  şehir içinin trafiğini sıkıştıran defalarca  vaatte bulunan ama bir türlü yapılamayan  modern bir otogar yapılmaktadır.

5.İlçemizin ortasından geçen çay deresinin  1960 lı yıllarda bir kısmının rıhtımı taşkın duvarı yapılmıştı. Aradan geçen 45 yıl gibi  bir zamanda 70 den fazla evimiz defalarca  sel basmıştır. İnsanlar canından bile olmuştur. Taleplerde bulunulmuş yapılması istenmiş ama yapılamamıştır. Şimdi yukarıdan  Keçili mezarlığına aşağıdan Çevre yoluna kadar rıhtım yapılmış, aşağıdan 3 yukarıdan 2 olmak üzere  5 adet köprü olmak üzere toplam maliyeti 2 trilyondur. Biz vaat ettiğimizi gerçekleştiririz.

6. Çok değerli Emirdağ halkımızın, gurbetçilerimizin yardımlarıyla yapılan Huzur evi açılamıştı. Bakanımız sayın Nimet  Çubukçu’dan randevu alınarak  Sayın Ahmet Şahbaz’ın gayretleriyle  Ankara’ya gidildi ve bakanlığa devredildi. O toplantıya nedense sayın Güler gelmemişti.  Bayındırlık bakanlığının görevlendirdiği mühendisler incelemiş Çürük raporu verilmişti. Biz 800.000 TL ödenek  çıkartarak güçlendirme projesi ve ihalesini yaptırttık. Ve Maliye Bakanımız sayın Kemal Unakıtan’ın yaptığı 300 bir YTL ile huzur evimiz bin yıl kadar önce açıldı. Şu anda  yaşlı ve kimsesiz insanlarımız  faydalanıyor. Huzur evinin açılmasında emeği geçen bütün sivil toplum örgütlerine vatandaşlarımıza ve gurbetçilerimize Allah razı olsun diyor teşekkürlerimizi bildiriyoruz.

7. Sayın Çevre ve Orman Bakanımız Veysel Eroğlunun Alt yapı  ihalesi için Emirdağ belediyesine aktardığı hibe yarım trilyon ile çilli mahallesi ile karşı yaka mahallesinin yaklaşık 10.000 M alt yapısı yapılmıştır.

8. Emirdağ’da ramazanda 500 fakir fukara insanımıza erzak yardımı yapılmıştır. İnsan onuru ile oynamamak için bu yardımlar gizli bir şekilde yapılmıştır.

9. Emirdağ Dört yol arasını mücavir alan sınırlarımız arasına aldırarak Emirdağ’ın önünü açmış bulunuyoruz.

10. Her sene gurbetçi şenliği düzenledik. Gurbetçileriamiz ile Emirdağlıların kaynaşması birlikte eğlenmesi sağlanmıştır.

 özetlersek eski belediye başkanımız sayın İsmet Güler belediyeyi devrettiğinde belediye fetret dönemine girmişti. Sayın başkanımız L. İhsan Dağ bu çöküntüyü enkazı kaldırdı ve gelecek hizmetlerin alt yapısını hazırladı. Şimdi inşallah yine Ak Partinin belediye başkan Adayı Cengiz PALA  ile memleketimiz yükselişe geçecek ve Emirdağ hakkettiği hizmetlere kavuşacaktır.

 Biz vaad değil iş yapıyoruz. Daha sayacak çok işler var ama gerek yok , Biz Başbakanımız Recep Tayip Erdoğan’ında dediği gibi Laf değil iş yaparız.

İşimiz Hizmet , Güzümüz Millet…..

Her şey Emirdağ İçin Her şey Türkiye için ,

DURMAK YOK HİZMETE DEVAM

Saygılarımla …

Adalet ve Kalkınma Partisi Emirdağ İlçe Başkanı

AV. ABDÜLKADİR YILMAZ

Comments are now closed for this entry