"Bizim Ellerimiz Tertemiz"

Gösterim: 2138

Büyük Birlik Partisi Emirdağ İlçe Başkanlığı yerel seçimler yaklaşırken dün gazetemize bir açıklama yaptı. BBP İlçe Başkanı Ramazan Danışan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Kıymetli hemşerilerim, bildiğiniz gibi seçim takvimi hızla işlemekte herkes 29 Mart günü ipi göğüslemek için var gücüyle çalışmaktadır. Ama her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de farklı seçim vaatleri verilmekte ve vatandaşımızdan oy istenmektedir. Yapılabileceklerin değil, vaat edilenlerin yarıştığı bir seçim daha geçirmekteyiz. Hem mevcut iktidar hem de muhalefet partileri seçimi zaferle sonuçlandıracağını söylemektedir.

Vatandaşlarımız daha önce iktidar partilerine oy verdiler. Büyük diye başka partilere oy verdiler. İktidar partisine büyük partilere oy verirsek daha iyi hizmet alabileceğiz diye yanıldılar. Güvenleri boşa çıktı. Çünkü iktidarlar değişti, partiler değişti amblemler değişti ama ezilen horlanan görmezden gelinenler hiç değişmedi.

Çiftçimiz, işçimiz, memurumuz, emeklimiz, yetimimiz, dulumuz hep sıkıntı çekti. Hala da çekmektedir. Artık bunu değiştirecek nimetlerin ve külfetlerin eşit paylaştırıldığı bir zihin devriminin zamanı gelmiştir. Büyük Birlik Partisi sizlerin destekleriyle hak ettiği yere gelecektir. Buna yürekten inanıyoruz.

Büyük Birlik Partisi olarak hiçbir zaman çiftçimizin aleyhine bir şey yapmadık.

Çünkü BBP hiçbir zaman bu milletin zararına el kaldırmadı.

Çünkü muhalefete başka, iktidarda başka söylemedi.

Yetim hakkı yemedi. Bu milletin hakkı olana el uzatmadı.

Muhalefet yaparken de doğruya doğru yanlışa yanlış diyerek doğru siyaset yaptık. Bundan sonra da böyle olacaktır.

BBP diğer siyasiler gibi milletin hakkı olan bütçeden değil kendi imkanlarıyla siyaset yapmaktadır. Bu seçimde yaklaşık AKP 100-CHP 70-MHP 40 trilyon seçim yardımı almıştı.

BBP ise seçim yardımı almamıştır. Biz devlet bütçesinden seçim yardımı almak da istemiyoruz.

Krizin milletimizin perişan ettiği bu dönemde, siyasi partilere verilen bu yardımların milletimizin menfaatlerine kullanılması daha doğru olduğuna inanmaktayız."

Konuyla ilgili olarak konuşan BBP İl Genel Meclis Üyesi 1. sıra Aydın SAĞLAM da şunları kaydetti:

"Şu anki seçim arabamız ve yakıtımız, tüm seçim masraflarımız sadece Büyük Birlik Partisine gönül vermiş dava arkadaşlarımız tarafından karşılanmaktadır. Kesinlikle "tüyü bitmedik yetim hakkı" yoktur. Sadece alın teri vardır. Biz ne bugün ne de yarın dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan bu seçim parasını istemiyoruz" dedi.

BBP İlçe Başkanı Danışan ayrıca "Bizim ellerimiz tertemiz. Biz ne yolsuzluğa karıştık. Ne de tüyü bitmedik yetimin bir kuruşunu yedik"

Comments are now closed for this entry