Çevre ve Orman bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Emirdağa Geldi

Gösterim: 2454

Emirdağ İlçesine Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ak Parti belediye Başkan adayı Cengiz Pala’yı desteklemek için geldi.

  1 Mart Pazar günü saat 15:00 gibi beklenen Eroğlu için, Ak Parti Emirdağ seçim bürosunun önünde halk toplanmaya başladı.800 kadar halk, davul zurna eşliğinde oynayarak soğuk havada ısınmaya çalıştı. Seçim bürosunda ise Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Abdil Demiral, İl Genel Meclis Üyesi Yusuf Demir,  Karacalar Köyü muhtarı Nurettin Şahbaz, Kadın Kolları, Belediye encümen Adayları, partililer bekleyiş içerisindeydiler.

  Saat 16:00 da Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Afyon Milletvekili Halil Aydoğan’la birlikte geldi. Cumhuriyet meydanında partililerle karşılaşan Eroğlu, seçim bürosuna geçti. Partililerle kucaklaştı. Cengiz Pala tarafından Emirdağ Spor kaşkolu  Eroğlu’ya hediye edildi. Ardından dışarıda bekleyen halka konuştu.

  İlk konuşmayı yapan Aydoğan “ Emirdağ geçtiğimiz dönemde önemli hizmetler aldı. Toki hayata geçti. Organize sanayi bitmek üzere, garaj ise ihale edildi. Yapımı devam ediyor. Hizmetlerimiz de, yeni dönemde Cengiz Pala ile devam edecek. Bu halkta, bu coşku da ak partiye verilen desteğin büyüklüğünü görüyorum. İktidarla yerel yönetimin ortak hareket etmesi bu hizmetlerin daha fazla gelmesini sağlayacaktır. Biz de Cengiz Pala’nın yanında olacağız.” Dedi.

  Emirdağ belediye Başkanı Lütfi İhsan Dağ ise “Biz hiç kimsenin bu zamana kadar yaptığı hizmetlerini karalamadık. Kim ne yaptıysa Allah onlardan razı olsun. Biz de bir şeyler yapabildiysek bizlerde kendimizi mutlu arz ederiz. Çekişmeyle karalamayla bir yere varamayacağımızı belirmek istiyorum. Biz Emirdağ da yaşayanlar olarak aynı kadere sahibiz, Emirdağ ileriye giderse yüzümü gülecek. Mutlu olacağız. Geriye giderse bundan kimse bir şey kazanamayacak. O nedenle aday ve yöneticileri sağ duyuya davet ediyorum. Belediye bir hizmet yarışıdır. Projelerinizi yapacağınız hizmetleri halkımıza sunalım. Halkımız kimin ne yağacağını iyi değerlendirir. Göreve Kimi getirmek istiyorsa ona oyunu verir. Lütfen kimseyi karalama dedikodu bu tür işlerle uğraşmayalım. Memleketimize halkımıza projelerimizi sunalım. Seçimlerin ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” Dedi

Cengiz Pala ve Bakan Eroğlu'nun konuşması ve fotograflar için haberin devamını tıklayınız

Cengiz pala “ Projelerimi kesinlikle okumanızı memleketimiz için ne yapacağımızı bilmenizi istiyorum. İşte projelerim, işte bakanım, işte ak kadrom. Emirdağ’ının 5 yılına mühür vurmak için buradayız. Bakanımın desteğiyle hükümetimin desteğiyle sizin hizmetkârınız olacağım.”

 

Son olarak halka seslenen Eroğlu “Edirne’den Karsa kadar Ülkemizin her yanı bir şantiyeye döndü. Bu yatırımlar Her yere geldiği gibi Afyonkarahisar’a, Emirdağ’a da gelmeye devam ediyor. Çünkü bizim işimiz hizmet, gücümüz millet. Tabi Ben Afyonkarahisar’in hizmetkârı olarak hizmet ettim. Bu can bu ende oldukça hizmet etmeye devam edeceğim. Çünkü biz de sizlerin bağrından çıktık. Bu topraklarda büyüdüm. Suyunu içtim. Sonuçta sizlere vefa borcumuz var. Sizlere çok hizmet ettim. Ama vefa borcumu ödemiş değilim. Lütfi İhsan dağ başkanımız güzel hizmetler etti. Önümüzdeki dönem de Cengiz Pala kardeşimize her türlü desteği vermeye devam edeceğiz. Cengiz Pala’nın projelerinde de geçen özellikle Emirdağ da bir kent ormanına ihtiyaç var bunu yapacağım. Mesire yerine ihtiyaç var bununda yeri belediyeden yapımız bizden. Aynı şekilde Dörtyol’a giden yolu duble yolu pazartesi günü ulaştırma bakanıma ileteceğim. Takipçisi olacağım. Emirdağ’ın birde istihdama ihtiyacı var. Organize sanayimiz bu yıl tamamlanıyor. Sanayicilerimizi, iş adamlarımıza ileteceğim. Cengiz Pala da bunun takipçisi olacağından eminim. Kendisinin projelerini dikkatle takip ederseniz. Bunlar tamamlandığında 5 yıl sonra farklı bir Emirdağ olacak. Bu projeleri için Bakan olarak, hükümet olarak destekleyeceğiz. Hızlı tren projesi 2009 yılı programında var. Emirdağ’a da istasyon kurulacaktır. Lütfi İhsan dağ döneminde çay dereyi ıslah ettik. Cengiz Pala döneminde de yeşillendireceğiz. Ben diyorum ki Sen Emirdağlısın büyük düşün.” Dedi.

 

Arkasından esnafları ziyaret eden Eroğlu, ziyaretler esnasında Chp belediye başkanı Mehmet Pala ile karşılaştı. Mhp Gençlik kollarıyla da karşılaşan Eroğlu “Seçim hayırlı uğurlu olsun”. Dedi saat 18:00’de Emirdağ’dan ayrıldı.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image 

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 

Comments are now closed for this entry