Polemiklerin İlçemize Bir Faydası Olmaz

Gösterim: 1302
baskan.jpgEmirdağ Belediye Başkanı L. İhsan Dağ'ın  yaptığı basın açıklaması :
"Saygıdeğer Hemşerilerim! Basın yoluyla yapılan tartışmalarla ilgili açıklama gereği duydum. Belediye Başkanlığı ilçemize hizmet yapılması gereken bir görevdir. Bu görevi daha önce yapmış olanlar ve şimdi talip olanları kutlamak gerekir. Çünkü Başkanlık fedakârlık ve büyük sorumluluk isteyen bir görevdir. Aynı zamanda ulvi bir değeri vardır. Bu sebeple değerli hemşerilerime beni bu görevle onurlandırdıkları için teşekkür ederim. Bizleri görevi ilçemize hizmet etmek ve aynı zamanda saygı, sevgi, hoşgörüyü arttırmak örnek olmaktır. Yani her yönüyle ilçemize hizmet etmektir. Bu sebeple ilçemize; ekonomik, sosyal ve her surette hizmet eden herkese teşekkür etmek gerekir.
Polemiklerin, sataşmaların ilçemize yıllarca olduğu gibi şimdi de hiçbir fayda sağlayamayacağı açıktır. İlçemize kim ne hizmet yapmışsa desteklemek gerekir. iş birliği yapmak, ilçemizin kalkınmasına katkıda bulunmak en doğru olandır.
Yapılan hizmetleri inkâr etmekle, karalamakla ilçemize iyilik yapılamaz. Projeler üreterek, işbirliğini sağlayarak ve sonuçta ilçemizin problemlerine çözümler bularak yaşadığımız yere ve ülkemize faydalı olabiliriz.
İşsizliği ve göçü önleme de büyük faydası olacak olan Emirdağ O.S.B.'ye yatırımcı bularak katkı sağlayabiliriz. Yatırım yapacak her vatandaşımız için ve ilçemiz için Emirdağ O.S.B. bir fırsattır. Yatırımcılara uygun proje şartıyla bedelsiz arsa tahsis edilmektedir. Bu fırsatı hep birlikte atırıma dönüştürmenin gayretini gösterelim.
İlçemizde hepimiz aynı kaderi paylaşıyoruz başka Emirdağ yok. Artık karalamakla, polemiklerle kaybedecek zamanımız da yok.
Beş yılda ilçemizde birçok ilkler gerçekleşti. Yakın zamanda ilk defa değerli Kaymakamımızın öncülüğünde tüm ilçe Başkanı ve Belediye Başkan Adaylarının katıldığı bir toplantı düzenlendi. Tüm katılımcılar, sevgi, saygı ve hoşgörü mesajları verdiler. Huzurlu bir seçim geçirmek için katkı sağlayacaklarını beyan ettiler.
Zaman projeleri yarıştırma zamanıdır. İlçemize ve halkımıza hiçbir faydası olmayan bu tür açıklamalara son verilmesi gerektiği kanaatindeyim. İlçemizdeki tüm siyasetçileri sağduyuya, hoşgörüye davet ediyorum. Şahsen bu polemiklere katılmak istemiyorum.
Saygıdeğer halkımız kimin ne hizmet yaptığını iyi bilir. Tercihini de özgür iradesiyle yapar. İstediği yönetime de görev verir.
Bugüne kadar kim ne hizmet yapmışsa herkese teşekkür eder, aday olan arkadaşlara da başarılar dilerim. Yerel seçimlerin ilçemize ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor; tüm adaylara ve siyasetçilere sağduyu ve hoşgörü tavsiye ediyorum.
Saygıdeğer hemşerilerime de huzur, sağlık ve mutluluklar diliyorum.
Saygılarımla...
                                                                        L.İhsan DAĞ/Emirdağ Belediye Başkanı

Comments are now closed for this entry