Çatışmaya Değil,Çalışmaya Geliyoruz

Gösterim: 1691

Milliyetçi Hareket Partisi Emirdağ teşkilatı yerel seçimler süresince kullanacağı 2.Seçim İrtibat Merkezinin açılışını 04 Mart 2009 Çarşamba günü saat 14.00’de yaptı.

 

Emirdağ Cumhuriyet meydanında bulunan 2.Seçim İrtibat Merkezinin açılışına MHP Afyonkarahisar Milletvekili A.Kadir Akçan, MHP İl Başkanı Ramazan Çallı, davetliler ve partililer katıldı.

2.Seçim İrtibat Merkezinin açılış konuşmasını MHP Emirdağ Belediye Başkan Adayı Ceylan Morca yaptı. Morca yapmış olduğu konuşmasında;”İl Başkanım, Bakanım, İl Yöneticilerim, İlçe Yöneticilerim, Çok Değerli Gönüldaşlarım, Basınımızın Güzide Mensupları, Sevgili Emirdağlılar, Milliyetçi Hareket Partisinin Seçim Bürosu Açılışına Hoş geldiniz…

 

    Bildiğiniz gibi 2009 Yerel Seçimlerinde Emirdağ Belediye Başkanlığı için aday oldum. Bu Demokratik bir yarıştır. Bu süreç içinde Projelerimizi ortaya koyacağız. Allah ın izni ile görev bizlere verildiği takdirde tüm projelerimizi sizlerle birlikte uygulayacağız.

 

    Çatışmaya değil Çalışmaya geliyoruz bu yüzden seçim çalışmalarımız süresinde kimseyle ağız dalaşına girmeden sokak siyaseti yapmadan, onu bunu karalamadan temiz bir siyaset izliyoruz. Seçim süresinde hiçbir adayımızı eleştirmeden rencide etmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz.

 

    Bildiğiniz gibi programımızı herkesten önce 27 Ocak günü üzerinde titizlikle çalışarak yayınladık. Bu Emirdağ siyasi tarihinde bir ilkti. Çünkü daha önce programını resmen duyuran olmamıştı.

 

    Programımızı hazırlarken temel amacımız Emirdağ’ımızın öncelikli sıkıntılarını çözecek aynı zamanda ayakları yere basan bir program hazırlamaktı. Şimdiye kadarki sözlerinizden anlıyorum ki bunu ekibimle birlikte başarmışız. Mevcut belediye başkanımız Sayın Lütfi İhsan DAĞ bizim ülkücü bir arkadaşımızdır. 5 yıllık hizmetinde bir ülkücü olarak hiçbir şaibeye karışmadan görevini tamamlamış ve koltuk sevdalısı olmadığını göstermiştir. Emirdağ’ına yapmış olduğu hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ederim.

 

        Niçin aday oldum;

   Hatırlayacağınız gibi 5 yıl önce mevcut belediye başkanımızı iktidarın nimetlerinin İlçemize gelmesi umudu ile sağ partililer birleşerek seçimde alınan oyu yüksek inanç ve azimle çalışarak oylarımızı artırarak seçtirmiştik. O zamanki çalışma ekibinde ön saflardaydım. Bu çalışmalarımdan dolayı pişman değilim Çünkü her şeyi güzel memleketim Emirdağ için yaptım. Açıkçası bir seçimin nasıl alınacağını gayet iyi biliyorum. Tıpkı sizler gibi. Biz yine aynı inançla yola çıktık. Sayın Başbakan daha önceki yerel seçimlerde Emirdağ’ını örnek göstermişti iktidardan nimetlerinin diye. Ancak geçen süre içerisinde İlçemiz belediyesinin iktidar partisinden olmasına rağmen İlçemize ayrıcalıklı bir hizmet gelmediğini gördük.   Hakkımız olanı alamadık artık hakkımız olanın verilmesini el pençe divan durup beklemeyeceğiz. Allah ın izni ile hakkımızı göğsümüzü gere gere alacağız.

 

    Son günlerde basında takip ettiğimiz iktidarda olmayan belediyelerin projeleri geçmez tehdidini ise sizlere havale ediyorum ve soruyorum 5 yıldır iktidardan ne gördük Emirdağ’ında ne değişti?

 

    İlçemizi yazları dolup taşan, Kışları boş kalan otel kent olmaktan çıkıp insanlarımızın işine, okuluna başka bölgelere gitmek zorunda olmadığı bir Emirdağ için aday oldum.

 

     Alışveriş merkezlerinden ziyade ilçemizde iş ve sanayi merkezleri oluşturulması projeleriyle çıktığımız yolda, üniversite, egitim merkezleri, spor merkezleri ve yatırımların ilçemize çekilmesi gibi daha birçok projelerimizle aday oldum.

‘”Bir yere değil her yere hizmet”

Emirdağ’ın her yerine adaletli hizmet dağılımı için aday oldum. Asli görevlerinin yanında sosyal boyutuyla da genişleyen değil gelişen Emirdağ için aday oldum. Özellikle kadınlarımızı ve gençlerimizi sosyal hayatın içinde daha aktif yer edinmelerini destek için onlara isdihtam olanakları oluşturmak için aday oldum.

 Daha yeşil bir Emirdağ için, engelli kardeşlerimizin de insanca yaşamayı hak ettikleri bir Emirdağ için aday oldum. Ben halkın içinden çıkmış açlığı, yokluğu, sıkıntıyı çok iyi bilen biriyim. Onun için siz vatandaşlarımın desteğini istiyorum. Bana destek olun ki acıkan vatandaşımın yanında olayım, Bana destek olun ki yoksul vatandaşımın yanında olayım, Bana destek olun ki sıkıntı çeken vatandaşımın yanında olayım. Ceylan Morca bu meydanda dikilmenin ne olduğunu çok iyi bilir sizleri en iyi anlayan kişi olmak için aday oldum. İnsan ihraç eden değil ürün ihraç eden bir Emirdağ istediğim için aday oldum. Her zaman kapım vatandaşlarıma açık olacak. Sizleri çok iyi dinleyen çok iyi anlayan bir belediye başkanı olacağımı huzurunuzda söz veriyorum.

 

    Siz değerli Gönüldaşlarım ve sevgili Emirdağlılar zafere inanmamızı Emirdağ’ın kaderini hep birlikte değiştirebileceğimizi anlamanızı ve anlatmanızı istirham ediyorum. Hepinizi sevgi ve selamlarımla kucaklıyorum. Saygılarımı sunuyorum.”dedi.

MHP İl Başkanı Ramazan Çallı yapmış olduğu konuşmasında;”İnanmak dinimizin temelidir. Bundan beş yıl önce Emirdağ’lı hemşerilerimiz iktidar’ın nimetlerinden yararlanmak için birleşerek seçime katıldılar.Geçen zaman içerisinde Emirdağ’ın ayrıcalıklı bir hizmet almadığını gördük.Genel idare seçimlerinin yolu mahalli idare seçimlerinden geçer.Şimdi Ak Parti hükümetine sarı kart gösterme zamanıdır.Seçimin tüm yurdumuza hayırlı olmasını dilerim”dedi.

Çallı’nın konuşmasını takiben CHP Emirdağ teşkilatı ve Belediye Başkan Adayı Mehmet Pala’da açılışa katılarak başarı diledi.

Son olarak Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı A.Kadir Akçan konuşma yaptı.

Akçan yapmış olduğu konuşmasında;”30 Mart 2009 tarihi için bir yarış başlattık.Ak Parti hükümeti %47 oy almasına rağmen ülkemizi iyi yönetememiştir.Yönetemeyişlerinin faturası halkımıza çıkmıştır.Birçok önemli kuruluş birlerine satılmış,halkımız mağdur edilmiştir.Bunun en yakın örneği Cay SEKA fabrikasıdır.Burası o bölgede yaşayan halkın ekmek kapısıydı.

Emirdağ ilçemizde kabına dar gelmektedir.Bu hükümetin kötü yönetimine ihtar çekme zamanıdır.MHP Emirdağ Belediye Başkan adayı Ceylan Morca’nın her zaman yanındayız.Seçimin ülkemize hayırlı olmasını dilerim”dedi.

MHP Emirdağ teşkilatının 2.Seçim bürosunun açılışında kurdeleyi Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar A.Kadir Akçan,İl Başkanı Ramazan Çallı,CHP Emirdağ Belediye Başkan adayı Mehmet Pala birlikte yaptılar.

Açılışı takiben hazırlanan program sorunsuz tamamlandı.

Törene ait daha Fazla Resim için tıklayınız

Comments are now closed for this entry