Akparti Milletvekilleriyle Seçim Çalışmalarına Devam Ediyor

Gösterim: 1867

Akparti’de 29 Mart seçim çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba, Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan  ile birlikte esnaf ve çarşı ziyareti gerçekleştirdiler.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Sait Açba beraberindeki Akparti Belediye Başkan Adayı Cengiz Pala ve Belediye Meclisi adayları ile  Çarşı esnafını ve Salı pazarını gezdiler. Önlerine çıkan her Emirdağ’lı ile el sıkışan Açba,  hükümet döneminde yapılan hizmetlerden ve Emirdağ belediyesi teslim aldıktan sonra yapılan hizmetlerden bahsettiler. Partisinin Başkan  adayı Cengiz Pala’ya destek isteyen Açba büyük bir kitle tarafından destek sözü aldı.

Afyonkarahisar Milletvekili Halil Aydoğan beraberindeki İl Genel Meclisi Adayları Mevlüt Ergürbüz, Yusuf Demir ve Belediye Meclis adayları ile Sanayi Esnafını gezdiler. Sanayi esnafını tamamını birebir dolaşan Aydoğan  partisinin adaylarına destek istedi. Hükümet olarak Emirdağ’ına yapılan hizmetler kısaca bahseden Aydoğan  bu dönemde yapılacak hizmetlerinde müjdesini verdi.

Esnaf ve Çarşı ziyaretini tamamlayan milletvekilleri akşam saatlerinde köylerde seçim çalışmasına devam ettiler. Köylerde büyük coşku ile karşılanan milletvekilleri köylerimize yapılan hizmetleri anlattılar. 35  köye kanalizasyon, 22 köye kilit parke taşı, 30  köyün elektrik tesisatının yenilenmesi, Köy yolarının tamamının asfaltlanması, Su sorunu olan hiçbir köyün kalmadığını, çoğu köyün ilave yollarla birbirine bağlandığını, 65 köyün artık adslli internete girebildiğini söyleyen vekiller Cumhuriyet tarihinde seçilen hükümetler ile kendilerinin arasındaki farkın bu olduğunu söylediler. Kendilerinin birer hizmetkar olduğunu Türkiye’yi muasır medeniyetler zirvesine çıkarmak için gece gündüz çalıştıklarını belirttiler.

Yapılacak olan Yedikapı barajından bahseden milletvekilleri, bu barajın Emirdağ ve köyleri için öneminden bahsettiler. Yapılacak olan Yedikapı barajından 25’den fazla köyün tarlalarını sulanacağını ve sulu tarım ile daha bereketli topraklara sahip olacaklarını söylediler.

Comments are now closed for this entry