Belçika Bölgesel Parlamento Seçimleri Yaklaşırken

Gösterim: 1865
saitkoseadaylik.jpg

Belçika bölgesel parlamento seçimleri yaklaşırken ülkede yasayan ve politikada söz sahibi olan Türk kökenli adaylarda çalışmalarına başladılar.

Türklerin yoğun olarak yerleşip yasadıkları başkent Brüksel’in 120 bin nüfusu ile en büyük belediyesi olan Schaerbeek  Belediye başkan yardımcısı Sait Köse de adaylar arasında yerini aldı.Köse  Brüksel’de yasayan vatandaşlara birer mektup göndererek faaliyetleri hakkında bilgi verdi ve destek istedi.kösenin açıklaması söyle :

Saygıdeğer Vatandaşlarım,

Dünyayı saran ekonomik kriz,Belçika’da yaşanan Flaman veValon kavgaları derken,2009 yılı hiç arzuladığımız gibi başlamadı.

Bu zor günleri,birbirimize destek ve dayanışma içinde olursak,biraz daha rahat atlatabiliriz.

Bu sene Belçika ve Brüksel için önemli bir yıl.

7Haziran Pazar Günü bölge seçimleri yapılacak.

Ben 5 yıl önceki 2004 seçimlerinde çok az bir oy farkıyla seçilememiştim.ve partim 5 senedir Brüksel’de muhalefet görevi yapıyor.

Yalnız,sizlerinde görüp yasadığı gibi,durum hiç te iyiye gitmiyor :İssizlik,Temizlik,Güvenlik ve Eğitim sorunları gittikçe büyüyor.

8 yıldan bu yana,120 bin nüfuslu Belçika’nın 6 .büyük Belediyesi Schaerbeek Belediye Başkan Yardımcılığı Görevini yürütüyorum.

8 Yıl önce Belçika’nın en geri Belediyelerinden biri olarak gösterilen Schaerbeek,yaptığımız çalışmalardan sonra,gelişip birçok konuda örnek olmaya devam ediyor.

Önümüzdeki haziran seçimlerinde sizlerin desteği ile seçilirsem,bütün siyasi tecrübemi kullanıp,Brüksel’i  Avrupa’nın şayili Başkentlerinden biri yapmaya çalışacağımdan hiç şüpheniz olmasın.

Yakin bir zamanda sizlerle karsılaşıp görüşlerinizi almak fikirlerimizi paylaşmak dileği ile,şimdilik hoşça kalın. Şükrü Sağlam

Comments are now closed for this entry