Seçimlere az bir süre kala siyasi arena hareketlenmeye başladı.

Seçimler için çalışmalar hızlanırken adayların tanıtımı için kullanılan araçların sesleri de toplumu rahatsız edecek ölçüde yüksek sesle vatandaşa zorla dinletilmeye başlanıldı.

Toplumu Rahatsız Eden Sempati Toplamaz

Yüksek sesle özellikle okullar bölgesinde ve Cumhuriyet meydanında dolaşan seçim araçlarındaki görevliler çevreye verdikleri gürültü kirliliğinin farkında değiller.

Cumhuriyet meydanında Üç tane dershane var.

Bu dershanelerde hafta sonu yoğunluk olmakla birlikte hafta içinde de geleceği için mücadele öğrencilerimiz, bu öğrencileri hazırlayan öğretmenlerimiz görev yapmaktadır.

Özellikle yol üzerinde olan esnaf çok rahatsız olmaktadır.

Belediye Başkan Adaylarımız ve partililer bu araçlarda görev yapan kişileri sürekli uyarmalı yada bu araçlarda görevlendireceği kişiler daha itina ile seçmelidir.

16 Mart 2009 Pazartesi günü İlçemiz 3.Jandarma taburunun olduğu güzergâhta tek bir ev olmamasına bir tarafında eğitim yuvaları, diğer tarafta askeri birlik olmasına rağmen bir seçim aracının yüksek müzikle dolaştığına şahit oldum.

 Geçtiğimiz günlerde de okullarımızın çay dere tarafında dolaşan bir başka adayımıza ait seçim aracını gördüm.

Meydanı zaten söylememe gerek yok, herkes görüyor.

Sayın adaylarımızın ve siyasi parti yöneticilerimizin çevre kirliliğine olduğu kadar, Gürültü kirliliğine de dikkat edeceklerini umuyoruz.