Sokak Siyaseti Yapmadık ve Yapmayacağız

Gösterim: 1722
15 Mart akşamı Belçika’ya giden ve temasları sonucu 17 Mart akşamı Emirdağ’a dönen Mhp Emirdağ belediye Başkan Adayı Ceylan Morca 18 Mart günü saat 17:30 da basın toplantısı yaptı.
Avrupa temaslarından bahseden Morca

“İşimiz dolayısıyla müşterilerimizin çoğunluğu Avrupalı, az çok isteklerini bilsek de hem yerlerinde ziyaret ettik, hemde istek ve dileklerini dinledik. Seçimden sonra başkan olursam onların seçim sonrası istek ve dileklerini dinlemek için Cuma günü akşam 22:00 uçağı ile gittim.

Brüksel de Milli görüşün açmış olduğu kermeste hemşerilerimde buluştum. Emirdağ’ından neler istediklerini orada dinledim. İstekleri Emirdağ’a geldiğimizde bizi ilgisiz bırakmayın. Emirdağ’a olan güvenimizi geri verin. Kaldırımların ve trafiğin düzeltilmesini istiyorlar. Emirdağ bazı esnafların yazın fahiş fiyatla ürün sattıklarını, alışverişlerde ürünlerin üzerine etiket yapıştırılmasını istiyorlar.”

Brüksel’in dışında Namur ve Gent’i de ziyaret eden Ceylan Morca, Emirdağ belediye başkan adayı olarak Belçika’ya giden ilk kişi oluyor.

Gittiği yerlerde Avrupa da yaşayan vatandaşlarımızdan isteklerinden bahseden Morca
“Otopark konusunda istekleri var. Park ve piknik yerleri istekleri var. Bizim projelerimizde bunlar bulunmaktadır. Bize dedikleri siz belediyeyi aldığınız da bize projelerinizi getirin bizde destek olalım.” Şeklinde oldu.

Geçtiğimiz hafta sonu, “Avrupa’ya değil de cezaevine gitti.” gibi rahatsız edici söylentilere cevap veren Morca

“Geziye çıktığımda Bilindiği gibi bize saldırılar oldu. Sokak siyaseti yapmadık ve yapmayacağımızı başta söyledik. Bize saldırıda bulunanları biliyoruz. Ama biz onlara cevap vermeyeceğiz. 29 Martta halkımız en iyi cevabı verecektir.” Dedi.

Comments are now closed for this entry