Sözlerini Unutanlardan Olmayacağız

Gösterim: 1563

Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Adayı Cengiz PALA'nın dün belediye hoparlörü aracılığıyla ilçemiz halkına hitaben yaptığı konuşma şu şekildeydi:

Değerli Emirdağlı hemşerilerim,

Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

"Emirdağ'ın kaderi bizim kaderimizdir" diyerek bu yola  çıktık.  Emirdağ Belediye Başkan Adaylığı sürecinin sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bu geçen zamanda diğer aday arkadaşlarımızla, halkımızla karşılıklı sevgi, saygı ve nezaketi kaybetmemenin haklı onurunu yaşamaktayız.

Değerli Emirdağlı kardeşlerim;

29 Mart 2009 günü yapılacak olan Mahalli idareler seçimleri Emirdağ'ımızın Ak geleceği için çok önemli bir dönüm noktası olacaktır.

Emirdağ'ımızın gelecek 5 yılı hayati öneme sahiptir. Ülkemizin her yeri fabrikalarla donatılırken Emirdağ'ımız ayağına gelen bu imkandan uzak kalmamalıdır. Emirdağ organize sanayi bölgemizin alt yapısı Sayın Lütfi İhsan DAĞ ve Ak Parti Hükümeti'nin büyük desteği ile tamamlanmıştır ve 2 yatırımcıya yatırım alanı verilmiştir. "Değerli Emirdağlı Dostlarım;

Artık Emirdağ Organize Sanayi Bölgesinde fabrika bacalarının tütme zamanı gelmiştir. Bu da yatırımcının Emirdağ'a gelmesiyle mümkün olacaktır. Yatırımcıların Emirdağ'a gelmesi için Emirdağ'ımızın alt yapısı ve ulaşım imkânları yeterlidir. Hatta Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel EROĞLU'nun söz verdiği, hızlı tren hattındaki Emirdağ İstasyonu ile Emirdağ'ımız çok daha geniş bir ulaşım hattına sahip olacak Ankara, İzmir, İstanbul ve Konya ovasına giden yolların kesiştiği noktada bir cazibe merkezi haline gelecektir. Ancak yatırımcı istikrar ve güç ister, karşısında dimdik duran ve memleket çıkarları için savaşan güçlü bir ekip ister.

Kardeşlerim;

Biz bu ekibe sahip olduğumuza inanıyoruz. Plan ve Bütçe Komisyonu başkanımız Sayın Sait Açba, çevre ve orman bakanımız Sayın Veysel EROĞLU ve Sayın Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN 'ın desteği ile memleketimizi egenin vizyon ilçesi yapma kararlılığı ile bu yola çıktık. 5 yıl içinde Emirdağ'ımızın işsizlik problemini ortadan kaldırmak için kapı kapı dolaşıp her işvereni Emirdağ'a davet etmek zorundayız. Durumu uygun olan Emirdağlı hemşerilerimizi de iş veren konuma getirip Emirdağlı kardeşlerimize iş kapısı açmak için gece gündüz çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Çünkü hangi Emirdağlı kardeşimiz vardır ki başarılı olacağına inandığı bir işte başarılı olmasın"

Canım kardeşlerim;

Bugün Emirdağ'da başlattığımız değişim ve kalkınma ruhuna sahip çıkma günüdür. Omuz omuza vererek çocuklarımız için, gençlerimiz için, aydınlık yarınlar için ve Emirdağ'ımızın kaderi için, yüreğimizi, heyecanlarımızı ve enerjimizi ortaya koyma zamanıdır

Dostlarım;

Ak yürekli, ak elli Emirdağlı kardeşlerim

Yüreklerimizdeki umudu sizlere getirmek için bu yola çıktık. Büyük işler ancak halkımızın desteği ile başarılır. Biz bu yüzden halkımızla yan yana, iç içe olmayı ilkemiz olarak belirledik. Bir gece Ayşe annemin ellerinden Arabaşı yemeye, bir akşam Ahmet kardeşimin aşına ortak olmaya, halkımızın sıcak çay sohbetlerin de derdini dinlemeye, Mehmet ustayla sabah simitle kahvaltı yapmaya söz veriyorum. Çünkü biz efendi olma amacında değiliz biz sizlere Hizmetkâr olmak için bu yola çıktık. Halkını dinlemeyen halkının derdini bilebilir mi? Koltukta oturarak halkınızın sesini nasıl duyarsınız?

Sevgili arkadaşlarım;

Emirdağ'ımızda ve çevresinde tarım en önemli geçim kaynaklarındandır. Tarımda verimliliği arttırmak için de yine Sayın Bakanımız Veysel EROĞLU'nun büyük katkılarıyla Yedikapı Barajı Projemiz yapım aşamasına gelmiştir. Bu baraj ile hem tarımda istihdam artacak hem de Emirdağ ovası verimli hale gelecektir.

Evet  arkadaşlarım;

Bugün yeni bir gün. 30 Mart sabahı AK bir Emirdağ'a uyanmak hepimizin ortak amacı

Bizler Ak ellerimizle, AK yüreğimizle, AK kadromuzla, AK partimizle ve AK Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile bu göreve talibiz.

Hemşerilerim;

Sözler veriyoruz. Çünkü biz sözlerini unutanlardan olmayacağız. Bu amaçla projelerimizi halkımıza 5 yıllık senet olarak sunduk. Emirdağlı olarak bizlerin artık moral, enerji, heyecan ve motivasyona ihtiyacı vardır. Bizler enerjilerimizi ve heyecanlarımızı birleştirip el ele verdiğimiz takdirde başaramayacağımız  iş ,üstesinden gelemeyeceğimiz zorluk yoktur.

Dostlarım;

Emirdağ'ımız için yollara düşme günü bugündür. Emirdağ'ımızın büyük bir sosyal tesise ihtiyacı vardır. Emirdağ'da yaşayan kardeşlerimiz ve yurt dışındaki canlarımız sılaya döndüğünde bu eksiklik görülmektedir.

Şükürler olsun;

Sayın Bakanımız Kent Ormanı ve Sosyal Tesislerin sözünü vermiştir. Emirdağ organize sanayisi ile sosyal tesisleri ile parkları, bahçeleri, meydanları ve Emirdağ spor'u  ve yaşayan mutlu insanları ile egenin vizyon ilçesi olacaktır. 5 yıl için biz bu sözü verdik ve yüreklerimizi bu yola koyduk.

Ak yürekli,  Ak elli, Ak gönüllü, Emirdağlı kardeşlerim;

Şimdi sandığa gidip ellerinizi vicdanlarımıza koyarak ak icraatlara, ak kadroya, ak bir hizmetkâra evet deme zamanıdır. Hizmete devam deme zamanıdır.

Kardeşlerim;

Enerjinizi yüreğimde, heyecanınızı ruhumda hissediyorum. Şimdi bu heyecan ve enerjiyi güce dönüştürme zamanı. Şimdi tüm Türkiye'yi saran Ak Parti rüzgârını Emirdağ'ımızda yelkene çekme zamanı.

Yolumuz açık olsun

Allah yâr ve yardımcımız olsun.

 

 

Comments are now closed for this entry