Emirdağ İçin Yapacak Çok Şeyimiz Var

Gösterim: 1512

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Ceylan MORCA'nın dün belediye hoparlörü aracılığıyla ilçemiz halkına hitaben yaptığı konuşma şu şekildeydi:

"Çok Değerli Gönüldaşlarım, Sevgili Emirdağ'lılar; bildiğiniz gibi 2009 yerel seçimlerinde Emirdağ Belediye Başkanlığı için aday oldum. Sizlere ve sağduyulu Emirdağ yaşayanlarına güvenerek aday oldum. Aday olmadan önce kendine kaleler inşa eden, etrafına şelalelerle yapay cennet kuran ve halktan kopuk biri değil içinizden biri olduğum için aday oldum. Bizim Emirdağ için yapacak çok şeyimiz var." diyerek aday oldum.

"Çatışmaya değil, çalışmaya geliyoruz" sloganıyla ilçemizin imkânlarından faydalanmasını, toplu-taşıma ve ulaşım problemlerimizin çözümü için Emirdağ'ımızın eksiksiz hizmet alabilmesini sağlamak için aday oldum. Planlı bir Emirdağ için aday oldum. Planlı şehirleşmenin süslü bina cephelerinden ibaret olmadığını göstermek için aday oldum. İlçemizi yazları dolup taşan, kışları boş kalan "Otel-kent" olmaktan çıkıp,

İnsanlarımızın işine, okuluna, başka bölgelere gitmek zorunda olmadığı bir Emirdağ için aday oldum. Alışveriş merkezle rinden ziyade, ilçe mizde iş ve sanayi merkezleri oluşturul ması projele riyle çıktığımız yolda, üniversite, eğitim merkezleri, spor merkezleri ve yatırımların ilçemize çekilmesi gibi daha birçok projelerimizle aday oldum. "Bir yere değil, her yere hizmet" sloganıyla ifade ettiğimiz üzere, Emirdağ'ın her yerine adaletli hizmet dağılımı için aday oldum. Asli görevlerinin yanında sosyal boyutuyla da "Genişleyen değil, gelişen Emirdağ " için aday oldum. Özellikle kadınlarımızı ve gençlerimizi sosyal hayatın içinde daha aktif yer edinmelerine destek için, onlara istihdam olanakları oluşturmak için aday oldum.

İlçemize Ayrıcalıklı Hizmet Gelmedi

Mevcut belediye başkanımızı iktidarın nimetlerinin ilçemize gelmesi umudu ile sağ partililer birleşerek seçimde alınan oyu, yüksek inanç ve azimle çalışarak, on kat arttırarak seçtirmiştik. O zamanki çalışma ekibinde ön saflardaydım. Yani bir seçimin nasıl alınacağını gayet iyi biliyorum, sizler gibi... Biz yine aynı inançla yola çıktık! Ancak geçen süre içerisinde ilçemiz belediyesinin iktidar partisinden olmasına rağmen ilçemize ayrıcalıklı bir hizmet gelmediğini gördük. Onlara, çantada keklik görülen oylarımızla hayır diyoruz! Siyasi etikten mahrum, şahsi çıkarı için parti parti dolaşanlara, gözünü yükseklere dikip asli görevini unutanlara, nefsi arzularını halkın çıkarlarından üstün görenlere hayır diyoruz!

Siz değerli Gönüldaşlarım ve sevgili Emirdağ'lılar, zafere inanmanızı, Emirdağ 'ın kaderini hep birlikte değiştirebileceğimizi anlamanızı ve anlatmanızı istirham ediyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.

Comments are now closed for this entry